Zwiastun filmu Dziadek Mróz: Bitwa Magów zapowiada, że te Święta będą inne

Zazwyczaj to Święty Mikołaj zabezpieczał Święta. Zaświadczały o tym niezliczone amerykańskie produkcje. W tym roku za bezpieczne Święta Bożego Narodzenia odpowiadał będzie jego słowiański kolega po fachu, czyli Dziadek Mróz. Zobaczymy to w rosyjskiej produkcji fantasy Dziadek Mróz: Bitwa Magów (ros. Дед Мороз: Битва магов), która powstała przy współudziale wytwórni 20th Century Fox. Okazuje się, że scenarzyści powiedzenie o „magii Świąt” potraktowali dosyć poważnie. Zobaczcie sami w zwiastunie filmu: 

https://www.youtube.com/watch?v=nhCwTyz9f6Y

Zobacz również: Ukraina wprowadza embargo na rosyjskie filmy i seriale

Główną bohaterką filmu jest licealistka Masza. Nieustannie dręczą ją wizje Moskwy atakowanej przez latające potwory. Z tego powodu staje się obiektem drwin ze strony kolegów i koleżanek ze szkolnej ławy. Pewnego dnia jednak zmory stają się realne, a młoda dziewczyna staje się świadkiem walki potworów z młodymi ludzki, którzy nazywają siebie Magami. Masza poznaje tajemniczy świat, w którym Dziadek Mróz stoi na czele chroniącej świat przed siłami ciemności gildii magów władających śniegiem i lodem. Nadchodzące Święta Bożego Narodzenia będą szczególne, gdyż w ukryciu zły brat Dziadka Mroza szykuje się do największej w historii wojny Dobra ze Złem, dla której scenerią będzie Moskwa. A Masza będzie centralną postacią tej walki i od niej zależeć będzie, która z odwiecznie zwalczających się stron zwycięży.

Reżyserem filmu jest doświadczony Aleksandr Voytinskiy. W jego filmografii znaleźć możemy film młodzieżowy Czarna błyskawica oraz świąteczny Choinka. Jak widać Dziadkiem Mrozem scali powyższe doświadczenia w jeden film. Za scenariusz odpowiadają sam reżyser oraz Lew Karasev i Lew Murzenko. Główną rolę Maszy otrzymała dziewiętnastoletnia Taisiya Vilkova (Wykrętasy). W tytułową rolę Dziadka Mroza wcieli się Fiodor Bondarczuk (aktor i reżyser m.in 9 kompanii). Wystąpią również Aleksey Kravchenko (9 kompania, Idź i patrz), Władimir Gostiuchin (Wniebowstąpienie), Egor Beroev (Admirał), Ksenia Alferova (Podniebna wojna), Svetlana Permyakova.

Film zawita do rosyjskich kin 29 grudnia 2016 roku.

Zobacz również: Ranking najlepszych świątecznych horrorów

Źródło: kinopoisk.ru/ filmpro.ru / ilustracja wprowadzenia: kadr ze zwiastuna filmu „Дед Мороз. Битва Магов”

Zastępca redaktora naczelnego

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: k.stawinski@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?