Dziadek Mróz gandalfuje w nowym zwiastunie rosyjskiej superprodukcji

Nie wiadomo czy Dziadek Mróz ma na imię Mikołaj, ale dzisiaj w Mikołajki do sieci trafił prezent od producentów najnowszy zwiastun współprodukowanej przez 20th Century Fox superprodukcji fantasy Ded Moroz: Bitva Magov (Dziad Mróz: Bitwa Magów, mnar. Father Frost). Jeśli myśleliście, że zobaczycie jak białobrody starszy pan ukradkiem roznosi dzieciom prezenty, to się grubo przeliczycie. On stoi na czele walki Dobra ze Złem. W zwiastunie zobaczycie sporo efektownych pojedynków na magię, ale i Dziadka Mroza cosplay’ującego Gandalfa, magiczny uniwersytet, zlot „Mikołajów” na Biegunie Północnym oraz wylatujących z portalu kuzynów potworów widzianych ostatnio przy okazji pierwszych Avengersów.

https://www.youtube.com/watch?v=BAeOe9wqoC4

Główną bohaterką filmu jest licealistka Masza. Nieustannie dręczą ją wizje Moskwy atakowanej przez latające potwory. Z tego powodu staje się obiektem drwin ze strony kolegów i koleżanek ze szkolnej ławy. Pewnego dnia jednak zmory stają się realne, a młoda dziewczyna staje się świadkiem walki potworów z młodymi ludźmi, którzy nazywają siebie Magami. Masza poznaje tajemniczy świat, w którym Dziadek Mróz stoi na czele chroniącej świat przed siłami ciemności gildii magów władających śniegiem i lodem. Nadchodzące Święta Bożego Narodzenia będą szczególne, gdyż w ukryciu zły brat Dziadka Mroza szykuje się do największej w historii wojny Dobra ze Złem,a Masza będzie centralną postacią tej walki i od niej zależeć będzie, która z odwiecznie zwalczających się stron zwycięży.

Zobacz również: Zwiastun filmu Dziadek Mróz: Bitwa Magów zapowiada, że te Święta będą inne

dziad mroz bitwa magow ded moroz bitva magov father frost 2016 movie 1000x600

Budżet projektu wyniósł trochę ponad 3 miliony dolarów (200 milionów rubli). Za reżyserię odpowiada Aleksandr Voytinskiy. W jego filmografii znaleźć możemy wariację na temat filmu superbohaterskiego Czarna błyskawica oraz produkcję świąteczną Choinka. Za scenariusz odpowiadają sam reżyser oraz Lew Karasev i Lew Murzenko. Główną rolę Maszy otrzymała dziewiętnastoletnia Taisiya Vilkova (Wykrętasy). W tytułową rolę Dziadka Mroza wcieli się Fiodor Bondarczuk (aktor i reżyser m.in 9 kompanii). Wystąpią również Aleksey Kravchenko (9 kompania, Idź i patrz), Władimir Gostiuchin (Wniebowstąpienie), Egor Beroev (Admirał), Ksenia Alferova (Podniebna wojna), Svetlana Permyakova.

Film zawita do rosyjskich kin 24 grudnia 2016 roku.

Zastępca redaktora naczelnego

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: k.stawinski@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?