Sputnik – międzynarodowy zwiastun horroru science-fiction

Sputnik (oryg. Спутник) to rosyjska produkcja łącząca elementy horroru i science-fiction oraz przywołująca klimat filmów z serii Obcy.  W sieci pojawił się brytyjski zwiastun filmu zapowiadający rychłą premierę obrazu w sieci.

Akcja filmu rozgrywa się w 1983 roku w ZSRR i opowiada o cierpiącym na amnezję kosmonaucie, który jako jedyny z załogi przeżył katastrofę statku kosmicznego. To, co wydarzyło się na pokładzie, pozostaje tajemnicą, ale fakty wskazują, że astronauci napotkali nową formę życia, a ocalały nie wrócił całkowicie sam. Neurofizjolog Tatyana Klimova trafia do tajnej bazy wojskowej, gdzie kosmonauta Konstantin Veshnyakov znajduje się pod ścisłą kontrolą i nadzorem, aby mogła ocenić jego stan.

aktorka z filmu Sputnik

fot. materiały prasowe

Zobacz również: Czarnobyl: Otchłań – historia katastrofy w rosyjskiej wersji. Zapowiedź filmu

Reżyserem filmu Sputnik jest debiutujący w pełnym metrażu Egor Ebramenko. Scenariusz przygotowali Andrey Zolotarev i Oleg Malovichko. W obsadzie anonsowani są: Oksana Akinshina, Peter Fedorov, Anton Wasiliew, Pavel Ustinov i Fiodor Bondarczuk, który również jest jednym z producentów obrazu.

Premiera kinowa w Rosji zaplanowana została na 16 kwietnia 2020 roku, lecz ze względu na pandemię koronawirusa przeniesiona została do Internetu. 14 sierpnia film dostępny będzie również na brytyjskim rynku kina domowego.

Źródło: youtube.com / ilustracja wprowadzenia: kadr z filmu Sputnik

Zastępca redaktora naczelnego

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: k.stawinski@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?