God Particle – premiera kolejnego filmu z serii Cloverfield opóźniona!!!

Nie tak dawno temu okazało się, że God Particle wytwórni Bad Robot, którego producentem jest utalentowany J.J. Abrams, to tak naprawdę trzeci film z serii Cloverfield, która rozpoczęła się w 2008 roku produkcją Projekt: Monster, a następnie kontynuowana była widowiskiem 10 Cloverfield Lane. Niestety tym razem dla widzów zainteresowanych omawianym projektem mamy niezbyt dobre wiadomości. Okazje, że zaplanowana na 24 lutego 2017 roku premiera filmu została odłożona w czasie. Mianowicie wytwórnia Paramount wypuści obraz do kin dopiero pod koniec zbliżającego się roku, czyli 27 października. Zatem jedynym konkurentem God Particle w tym dniu jest obecnie dzieło Lionsgate, czyli ósma odsłona Piły.

Pierwsze informacje na temat obrazu pojawiły się już w 2012 roku. God Particle będzie produkcją science fiction zrealizowaną naprawdę niewyobrażalnie małym nakładem finansowym.

Obsada nowego widowiska science-fiction: David Oyelowo (SelmaInterstellar), John Krasinski (13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi), Elizabeth Debicki (The Night ManagerKryptonim U.N.C.L.E.), Daniel Bruhl (WyścigBękarty wojny), Chris O’Dowd (Moone BoyThor: Mroczny świat), Ziyi Zhang (Przyczajony tygrys, ukryty smok) i Gugu Mbatha-Raw (WstrząsBeyond the Lights).

181893.1

Zobacz również: La La Land – fragment filmu z piosenką City of Stars i dwa nowe spoty telewizyjne

Fabuła obrazu God Particle ma się kręcić wokół amerykańskiej stacji kosmicznej, która po wypadku związanym z akceleratorem cząstek nagle odkrywa, iż Ziemia całkowicie zniknęła. Sytuacja staje się jeszcze dziwniejsza w momencie, gdy bohaterowie namierzają ślady bliźniaczo podobnej stacji kosmicznej znajdującej się w ich bezpośrednim sąsiedztwie.

W fizyce mianem God Particle (Boska cząsteczka) określa się hipotetyczny bozon Higgsa – cząsteczkę, na której opiera się zrozumienie współczesnej fizyki kwantowej. Największym dostępnym na świecie akceleratorem cząstek jest Wielki Zderzacz Hadronów. Urządzenie zostało zbudowane w Genewie – Szwajcarii, w celu potwierdzenia teorii bozonu Higgsa.

God Particle wyreżyseruje Julius Onah (Dziewczyna ma kłopoty) na postawie scenariusza autorstwa Orena Uziela (22 Jump Street), który został poprawiony przez Douga Junga (Star Trek Beyond). 

Źródło: ComingSoon.net / Ilustracja wprowadzenia – Getty Images

Redaktor

Redaktor prowadzący działu: Z ostatniej chwili. Miłośnik kina akcji lat 80., produkcji młodzieżowych oraz wysokobudżetowych filmów przygodowych, fantasy i science-fiction. Widz szczególnym podziwem darzący oldskulowe animacje, a także pełne magii i wdzięku obrazy Disneya. Poza tym meloman i zwolennik gier komputerowych - fan Tomb Raidera i urody panny Lary Croft - który ukończył Politechnikę Gdańską i z wykształcenia jest specjalistą w dziedzinie szeroko pojętej chemii. Poza tym osoba publikującą na wielu portalach, którymi są: Filmweb.pl, Altao.pl i CdAction.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?