Agnieszka Holland przewodniczącą Europejskiej Akademii Filmowej!

Jeszcze do niedawna funkcję prezydenta Europejskiej Akademii Filmowej pełnił Wim Wenders. O przejęciu funkcji przez Agnieszkę Holland zadecydowało ponad 3800 osób.

Wim Wenders przewodniczył Akademii od 1996 roku. Polska reżyserka była jej członkinią od 2014 do 2019 roku. Po wyborze Agnieszki Holland na przewodniczącą, ta powiedziała:

Czasy są trudne. I aby ocalić twórczą moc kina niezależnego oraz zaangażowanie naszej widowni, musimy wykorzystać całe nasze doświadczenie i wyobraźnię. Uważam, że EFA odgrywa w tym ważną rolę i cieszę się, że jestem jej częścią.

Współpracownikiem Holland będzie Mike Downey, kontynuujący swoje obowiązki przewodniczącego. Stanowisko dyrektora przejmie natomiast Matthijs Wouter Knol. Wcześniej obejmowała je do Marion Döring. Knol powiedział:

Fundamenty stworzone przez Wima Wendersa i Marion Döring to prawdziwy dar, a współpraca z Agnieszką i Mikiem nad nowymi rzeczami to wspaniałe błogosławieństwo.

Członkowie Europejskiej Akademii Filmowej wybrali również sześciu nowych członków do Rady EFA.


Źródło: europeanfilmacademy.org / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Dziennikarka

Studentka filologii polskiej oraz publikowania cyfrowego i sieciowego na UWr. Miłośniczka dobrego jedzenia i platform streamingowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?