Aquaman – mamy pierwsze recenzje!

Już kilka dobrych lat wytwórnia Warner Bros. stara się tworzyć kinowe uniwersum DC i różnie im to wychodzi. Czy zatem Aquaman jest udanym widowiskiem, na które warto zwrócić uwagę? W sieci pojawiły się właśnie pierwsze recenzje i wygląda na to, że mamy do czynienia z całkiem znośną produkcją.

Aquaman

Fot.: Warner Bros.

Zobacz również: Toksyczny mściciel powróci w postaci wysokobudżetowego remake’u od Legendary!

Pierwsze reakcje widzów z wczesnych pokazów były przeogromnie pozytywnie. Dawały do zrozumienia, iż mamy do czynienia z prawdziwym, komiksowym arcydziełem. Jednakże opinie okazały się nieco przesadzone ni na wyrost. Ekscytacja faktem obejrzenia wczesnego pokazu wysoce oczekiwanego filmu, zdecydowanie podwyższyła ocenę obrazu o kilka oczek.

Dzisiaj bowiem pojawiły się pierwsze, pełne recenzje i są one dość zróżnicowane. Krytycy już nie patrzyli na nowy film wytwórni Warner Bros przez różowe okulary. Zatem oceny obrazu Jamesa Wana w przeważającej większości oscylują w granicach od 3 oczek na 5 do 4,5. Nie ma jak na razie żadnych 5. Niestety zdarzają się też opinię z notą 1 lub 2, a takie są nieliczne. Widać, nie wszystkim przypadło do gustu podwodne królestwo ekranowego mistrza horrorów ostatnich lat.

Mimo to, Aquaman już bije rekordy oglądalności w kinach, a jego obecny wynik na portalu Rotten Tomatoes to 76% pozytywnych recenzji z 62. Na Metacritic sytuacja obrazu wygląda nieco gorzej. Wynik Aquamana to 53/100, a średnia liczona jest z 26 recenzji.

Krytycy w swoich opiniach chwalą przede wszystkim genialną oprawę audiowizualną filmu. Obraz nazywany jest udanym i rozrywkowym spektaklem tytułowego bohatera, który dostarcza mnóstwa energicznej akcji i stawia na dobrą, staroświecką zabawę.

Źródło: ComicBookMovie.com / Ilustracja wprowadzenia – Warner Bros.

Redaktor

Miłośnik kina akcji lat 80., produkcji młodzieżowych oraz wysokobudżetowych filmów przygodowych, fantasy i science-fiction. Widz szczególnym podziwem darzący oldskulowe animacje, a także pełne magii i wdzięku obrazy Disneya. Ukończył Politechnikę Gdańską i z wykształcenia jest specjalistą w dziedzinie szeroko pojętej chemii.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/klient.dhosting.pl/moviesroom/moviesroom.dkonto.pl/public_html/wp-content/themes/moviesroom/single.php on line 209

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?