Avatar 2 – Kate Winslet opowiada szczegóły ceremonialnej sceny pod wodą

Avatar 2 po raz kolejny dostarcza ciekawostki z planu. Tym razem zdobywczyni Oscara Kate Winslet opisuje jak niesamowicie uspokajającym doświadczeniem jest kręcenie ceremonialnej sceny pod wodą do kontynuacji przygód mieszkańców planety Pandory.

Kilka dnia temu Internet obiegło zdjęcie przedstawiające Kate Winslet kręcącą podwodne ujęcie do jej nadchodzącego filmu Avatar 2. Na obrazie, można ujrzeć aktorkę w pełnie zanurzoną, noszącą strój do nurkowania z dodatkową parą skrzydeł przypiętych do jej pleców. W wywiadzie dla magazynu Collider, Winslet przyznała, że skrzydła pojawią się w rzeczywistej scenie jako część „ceremonialnej” sekwencji.

„To było niesamowite. Prawda, chodziłam po dnie zbiornika. Jest to wielka uroczysta sekwencja z tymi dużymi i ciężkimi skrzydłami. Było to lekko przerażające. Rzecz w tym, że jeśli możesz wstrzymać swój oddech na siedem minut stajesz się nieustraszony. Tak właściwie to dziwne, ale musiałam polegać na swoich zdolnościach, aby wstrzymać oddech na tak długo. Jakoś nie byłam przestraszona, ani przez chwilę. Pomimo, iż jest dużo zapewnionego bezpieczeństwa pod wodą to każdy artysta ma dwóch nurków asystujących. Dodatkowo jest dwóch nurków dla podwodnych kamer. W zbiorniku było bardzo dużo ludzi. Prawdopodobnie czułam się bezpieczniej tam na dole niż na suchym lądzie”.

Podczas gdy większość fabuły Avatara 2 jest trzymana w tajemnicy, wiemy, że film ma znacznie zbadać głębsze partie wód obcej planety Pandora, która została wprowadzona w Avatarze. W celu nakręcenia podwodnego otoczenia oceanów, reżyser James Cameron zastosował specjalnie zbudowany do tego sprzęt. Tym samym zalecił samej aktorce i reszcie obsady przejście odpowiedniego treningu przygotowawczego do głębokiego nurkowania. Według Winslet, trening pozwolił jej pozbyć się lęków i w kręceniu podwodnych ujęć odnalazła niezwykle uspokajające doświadczenie.

KATE WINSLET UNDERWATER

Fot. Materiały prasowe

„Odkryłam w tym wszystkim coś niesamowicie uspokajającego. Było coś bardzo medytacyjnego dla mnie, tym bardziej, że sama nie medytuje. Nie potrafię wyłączyć swojego mózgu. Jestem nazbyt pochłonięta pracą. Uwielbiam wykonywać yogę, ale mogę ją wykonywać tylko przez 25 minut, potem robię swoją listę. Nudzę się i muszę przestać. Jednkaże ucząc się jak wstrzymać oddech było jednym z najspokojniejszych rzeczy jakie w życiu robiłam, ponieważ musisz spowolnić swoje ciało. Właściwie to musisz obniżyć swoje tętno, aby utlenić swoje ciało i następnie wstrzymać oddech na tak długo. Także, nie miałam wyboru jak tylko przestać się ruszać co nie jest dla mnie normalne”.

Zobacz również: Sam Rockwell, Saoirse Ronan i David Oyelowo łączą siły

Za scenariusz i reżyserię odpowiada James Cameron. W filmie wystąpią: Sam Worthington, Zoe Saldana, Sigourney Weaver, Stephen Lang, Giovanni Ribisi, Joeal David Moore, Edie Falco, Kate Winslet, Oona Chaplin, Vin Diesel, Michelle Yeoh i David Thewlis.

Film kontynuuje historię hybrydy człowieka i Na’vi Jake’a Sully’ego z pierwszej części Avatara, który odwrócił się od człowieczeństwa i postanowił spędzić resztę swojego życia na Pandorze z rodziną, którą stworzył wraz ze swoją żoną Na’vi Neytiri.

Avatar 2 ma mieć swoją premierę w kinach 16 grudnia 2022r.


Źródło: movieweb.com / Ilustracja wprowadzenia: Materiały prasowe

Wielbiciel wszelkiej popkultury i wieczny poszukiwacz nowych pasji. Miłośnik fantasy zwłaszcza twórczości Tolkiena i Sapkowskiego. Zapalony gracz zarówno komputerowy jak i konsolowy. Zafascynowany kinem, książkami oraz muzyką filmową. W wolnym czasie poświęcam się przygotowaniom na start w biegu Hardcore na Runmageddonie.
Słuchacz każdego gatunku muzycznego, stale starający się poszerzać horyzonty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?