M jak morderstwo – Alicia Vikander wyprodukuje serialową wersję

Alicia Vikander w najbliższym czasie ma praktycznie zerowe szanse na występ w sequelu Tomb Raider, ale artystycznie wciąż nie składa broni.

M jak morderstwo to pierwotnie sztuka Fredericka Knotta, która w roku 1954 została adaptowana przez samego Alfreda Hitchcocka. Vikander zamierza wyprodukować serialową wersję tej historii, jest także kandydatką do zagrania głównej roli. Produkcja miałaby być częścią antologii thrillerów z narracją z kobiecej perspektywy.

Tomb Raider

Fot. Kadr z filmu Tomb Raider

Zobacz również: Kevin sam w domu – Disney+ tworzy reboot filmu. Reżyser oryginału krytykuje ten pomysł

Opis filmu Hitchcocka: Tony Wendice (Ray Milland) odkrywa zdradę swojej żony. Wynajmuje i szantażuje swojego dawnego kolegę. Ten w czasie napaści na Margot Wendice (Grace Kelly) sam zostaje zamordowany, a biedna Margot oskarżona o zabójstwo i aresztowana. Jej kochanek (Robert Cummings) i detektyw muszą znaleźć na czas „klucz” do rozwiązania sprawy.

Źródło: The Hollywood Reporter / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe – kolaż

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/klient.dhosting.pl/moviesroom/moviesroom.dkonto.pl/public_html/wp-content/themes/moviesroom/single.php on line 209

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?