Netflix na grudzień 2020! Lista nowych filmów i seriali!

W grudniu na Netflix zdecydowanie nie powieje chłodem! Miesiąc zaczynamy w słonecznym Hollywood lat 30. poznając film MANK – wyreżyserowaną przez Davida Finchera opowieść o legendarnym współtwórcy „Obywatela Kane’a” z gwiazdorską obsadą (m.in. Gary Oldman i Amanda Sayfried).

Już kilka dni później zobaczymy jak ekscentryczna ekipa z Broadwayu pod wodzą Meryl Streep i Jamesa Cordena zorganizuje musicalowy Bal marzeń dla licealistki z Indiany. Święta umili nam Niebo o północy – epickie widowisko filmowe w reżyserii George’a Clooneya (także w roli głównej!) na podstawie głośnej powieści „Dzień dobry, północ”. Pod choinką znajdziemy także serial Bridgertonowie, czyli kostiumową opowieść studia Shondaland o miłosnych perypetiach pewnego rodzeństwa z londyńskich wyższych sfer okresu regencji.

W grudniu na Netflix zadebiutują też doskonałe polskie produkcje: nagrodzona Orłami i Złotymi Lwami Cicha noc Piotra Domalewskiego, filmy Polot i Tarapaty 2 oraz nowość Wszyscy moi przyjaciele nie żyją, w której zobaczymy m.in. Julię Wieniawę i Nikodema Rozbickiego. Rok 2020 zamknie wystrzałowy finał: Chilling Adventures of Sabrina.

SERIALE TYLKO NA NETFLIX

Świąteczne filmy naszej młodości 01/12/2020
Poznaj prawdziwą historię kultowych świątecznych filmów dzięki rozmowom z ich twórcami i nagraniom zza kulis.

Private Lives 03/12/2020
W świecie, w którym żadne dane nie są prywatne, grupa oszustów odkrywa program inwigilacji obywateli prowadzony przez władze i zachłanną korporację.

Do Do Sol Sol La La Sol 03/12/2020
Gdy pianistka bankrutka traci wszystko poza swoim uśmiechem, błyszczące gwiazdki prowadzą ją do miasteczka, w którym odnajduje nadzieję, dom i miłość.

Bogdan Boner: Egzorcysta 03/12/2020
Bogdan Boner, ostro pijący egzorcysta-samouk, powraca! Zrobił się jeszcze bardziej pomysłowy, wulgarny i zabójczy, więc demony mają się czego obawiać.

Big Mouth: Sezon 4 04/12/2020
Wakacje zapewniają przyjaciołom intensywne doznania: tortury na letnim obozie, podejrzane alter ego, nowe cielesne odkrycia i spotkanie z Tito, czyli komarem lęku.

Kadr z serialu Big Mouth

Selena – serial 04/12/2020
Selena, dorastająca piosenkarka o meksykańsko-amerykańskich korzeniach, zdaje sobie sprawę, że musi być gotowa na wiele wyrzeczeń w imię miłości i muzyki.

Detention 05/12/2020
Trapiona problemami uczennica odkrywa w swojej szkole niepokojące tajemnice. Zdrada i spotkanie z siłą nadprzyrodzoną wywracają jej życie do góry nogami.

Profesor Iglesias: Część 3 08/12/2020
Gabe zaczyna nowy związek i zachęca uczniów do zmierzenia się z lękami, do śmiałych marzeń i do wiary w siebie. Sam też próbuje się tego nauczyć.

Alice in Borderland 10/12/2020
Miłośnik gier komputerowych trafia do dziwnej wersji Tokio. Aby w niej przeżyć, on i reszta nieszczęśników muszą brać udział w niebezpiecznej grze.

Bałagan, jaki zostawisz 11/12/2020
Nauczycielka, która zaczyna pracę w liceum, nie potrafi przejść do porządku dziennego nad tajemniczą śmiercią swojej poprzedniczki. Wkrótce zaczyna bać się o swoje życie.

Tiny Pretty Things 14/12/2020
Gdy najlepsza uczennica elitarnej szkoły baletowej pada ofiarą ataku, jej następczyni wkracza do świata kłamstw, zdrad i zaciętej rywalizacji.

Song Explorer: Część 2 15/12/2020
W kolejnych odcinkach serialu The Killers, Natalia Lafourcade, Dua Lipa i Nine Inch Nails mówią o przeżyciach, z których rodzą się teksty piosenek.

Jak zepsuć święta: Wesele 16/12/2020
Córka marnotrawna wraca do domu na święta i bardzo sprawnie rujnuje ślubne plany swojej siostry. Czy zdąży wszystko naprawić, zanim będzie za późno?

Facet na święta: Sezon 2 18/12/2020
Johanne rozpoczyna obiecujący związek. Szczęściem i spokojem nie dają się jej jednak nacieszyć nowi sąsiedzi, byli partnerzy i jej własna niełatwa rodzina.

Sweet Home 18/12/2020
Gdy okrutne potwory zagrażają ludzkości, trapiony własnymi demonami nastolatek staje się dla sąsiadów ostatnią nadzieją na przeżycie.

Bridgertonowie 25/12/2020
Serial inspirowany bestsellerowymi powieściami o miłosnych i życiowych perypetiach rodzeństwa z rodziny Bridgertonów należącej do londyńskiej śmietanki okresu regencji.

Uczta z resztek 30/12/2020
Mistrzowie gotowania z resztek wykorzystają pozostałości dań do przygotowania kulinarnych cudeniek w trzech rundach rewolucyjnego konkursu kulinarnego.

Równonoc 30/12/2020
W 1999 Astrid ma tylko 9 lat, kiedy bez śladu znika cała klasa uczniów. Powoduje to u niej traumę, ponieważ jedną z zaginionych jest jej starsza siostra. W 2020 – 21 lat później – do Astrid powracają koszmary z przeszłości. Kiedy jeden z ocalałych kontaktuje się z nią, a później umiera w tajemniczych okolicznościach, Astrid postanawia dowiedzieć się, co stało się z jej siostrą i jej klasą. Niespodziewanie odkrywa mroczną i prawdę, która wiąże się z nią samą w sposób, którego nigdy nie mogła przewidzieć.

Chilling Adventures of Sabrina: Część 4 31/12/2020„Chilling Adventures of Sabrina” to nowa interpretacja pochodzenia i przygód „Sabriny, nastoletniej czarownicy”, przeobrażona w mroczną opowieść o dorastaniu z elementami horroru, okultyzmu i oczywiście czarów. W 8 odcinkach składających się na część 4 na Greendale zstąpią Pradawne Koszmary. Sabat musi po kolei mierzyć się z przerażającymi zagrożeniami (jak Upiorny, Powracający z zaświatów czy Ciemność), by wreszcie stanąć twarzą w twarz z Otchłanią, która jest kresem wszystkich rzeczy. Gdy czarownice toczą swoją wojnę, korzystając z pomocy Klubu Strachów, Nick powoli stara się powrócić na krętą ścieżkę prowadzącą do serca Sabriny — ale czy nie jest już na to za późno?

Chilling Adventures of Sabrina

FILMY TYLKO NA NETFLIX

Świąteczne życzenie Angeli 01/12/2020
Poznaj prawdziwą historię kultowych świątecznych filmów dzięki rozmowom z ich twórcami i nagraniom zza kulis.

Ari Eldjárn: Pardon My Icelandic 02/12/2020
Podczas radosnego występu Ari Eldjárn po angielsku nabija się z rywalizacji między Skandynawami, hollywoodzkich przedstawień Thora oraz kaprysów niemowląt.

Święta, święta i… znowu święta 03/12/2020
Ojciec rodziny, który nienawidzi świąt, wpada w pętlę czasową i przeżywa gwiazdkę za gwiazdką. Dzięki temu zaczyna do niego wreszcie docierać, co jest w życiu ważne.

Break 03/12/2020
Po poważnym wypadku Lucie próbuje wrócić do tańca. Poznaje wtedy Vincenta, utalentowanego breakdancera, który próbuje pokonać własne kompleksy.

Nie można inaczej 04/12/2020
Mężczyzna, który udaremnił morderstwo, ucieka przed niedoszłymi zabójcami razem z ich faktycznym celem. Tymczasem próbuje go odnaleźć kobieta, którą niedawno poznał.

Leyla Everlasting 04/12/2020
Niezłomna pani domu, jej mąż i ich terapeuta małżeński pogrążają się w toksycznym trójkącie miłosnym i angażują się w spisek, aby zdobyć zabytkowy manuskrypt.

Mank 04/12/2020
Oglądamy Hollywood lat 30. oczami zgryźliwego i uzależnionego od alkoholu scenarzysty, Hermana J. Mankiewicza, który próbuje dokończyć pracę nad „Obywatelem Kane’em”.

kadr z filmu Mank

Chmara 04/12/2020
Samotna matka hoduje szarańczę jako wysokobiałkowe pożywienie, ale ma problem z jej rozmnażaniem — aż w końcu odkrywa, że owady są wielkimi smakoszami krwi.

Róża Bombaju 04/12/2020
W głośnym, magnetycznym i chaotycznym mieście miłość dwójki marzycieli zostaje wystawiona na próbę przez obowiązki i podziały religijne.

Wyspa Róży 09/12/2020
Pełen ideałów inżynier buduje własną wyspę u wybrzeża Włoch i obwołuje ją nowym państwem, czym przykuwa uwagę rządu i całego świata.

Bal 11/12/2020
Pełen ideałów inżynier buduje własną wyspę u wybrzeża Włoch i obwołuje ją nowym państwem, czym przykuwa uwagę rządu i całego świata.

Płótno 11/12/2020
Pogrążony w żałobie starszy mężczyzna szuka inspiracji, która pozwoli mu znów rozstawić sztalugę i tworzyć.

Kalifornijskie Święta 14/12/2020
Bogaty uwodziciel, któremu grozi konieczność porzucenia luźnego stylu życia, próbuje podstępem przekonać farmerkę do sprzedaży rodzinnej ziemi przed świętami.

Ma Rainey: Matka bluesa 18/12/2020
Jest rok 1927. Artystka znana jako Matka Bluesa i jej zespół spotykają się w studiu nagrań w Chicago. Między muzykami dochodzi do spięć. Adaptacja sztuki Augusta Wilsona.

Fot. Netflix

Niebo o północy 23/12/2020
W tej postapokaliptycznej opowieści Augustine (George Clooney), naukowiec pracujący samotnie w Arktyce, stara się powstrzymać Sully (Felicity Jones) i jej ekipę astronautów przed powrotem na Ziemię, na której doszło do tajemniczej katastrofy. Adaptacja cieszącej się uznaniem krytyków książki Lily BrooksDalton „Dzień dobry, północy” w reżyserii George’a Clooneya. W pozostałych rolach: David Oyelowo, Kyle Chandler, Demián Bichir i Tiffany Boone.

Twoje imię wyryte jest we mnie 23/12/2020
Dwóch studentów zakochuje się w sobie, co wykracza poza normy społeczne panujące w roku 1987 w Tajwanie, który dopiero staje na nogi po zakończeniu stanu wojennego. Testament babci 25/12/2020
Babcia postanawia uporządkować swoje sprawy. W rodzinie wybuchają kłótnie o to, kto ma odziedziczyć jej dom. Sequel „Wesela babci”.

Norweski speed 3 28/12/2020
Gdy jego plany ślubne wyhamowują, Roy przyjmuje wyzwanie nowego rywala i bierze udział w wyścigu o swoją uciekającą narzeczoną na słynnym niemieckim torze Nürburgring.

Wszyscy moi przyjaciele nie żyją 28/12/2020
Impreza sylwestrowa grupy młodych ludzi szybko przeradza się w wielki dramat, podczas którego kończą się nadzieje na miłość, a tajemnice wychodzą na jaw.

Policjanci i złodzieje 28/12/2020
Ten krótki film animowany powstał na podstawie nagrania z recytacją wiersza powstałego po morderstwie
Ahmauda Arbery’ego, do którego doszło 23 lutego 2020 r.

KOMEDIE TYLKO NA NETFLIX

Natalie Palamides: Nate – A One Man Show 01/12/2020
Natalie Palamides w solowym występie brawurowo wciela się w rolę wrażliwego twardziela Nate’a
Palamino, odkrywając przed publicznością tajemnice męskiego serca.

Hazel Brugger: Tropical 02/12/2020
Komiczka Hazel Brugger dzieli się w swoim stand-upie przemyśleniami o niesfornych gęsiach, rozgadanych ginekologach i pożyczkach z niemieckich banków.

London Hughes: To Catch a D*ck 22/12/2020
Nowy stand-up brytyjskiej komiczki London Hughes.

Best of Stand-up 2020 31/12/2020
Kompilacja najzabawniejszych żartów komików z USA, Kanady, Australii i Nowej Zelandii, których programy miały premierę w roku 2020.

DOKUMENTY TYLKO NA NETFLIX

ARASHI’s Diary Voyage: Odcinki 18-20 Już wkrótce na Netflix!
Dołącz do członków uwielbianego boysbandu Arashi, którzy po 20 latach od debiutu zapraszają fanów za kulisy swojego scenicznego i prywatnego życia.

Obce światy 02/12/2020
Stosując ziemskie prawa do całej galaktyki, ten serial łączy fakty naukowe z fikcją, aby pokazać, jak może wyglądać życie obcych na innych planetach.

Emicida: AmarElo – It’s All For Yesterday 08/12/2020
Raper i aktywista Emicida opowiada o bogatym dziedzictwie kulturalnym czarnoskórych Brazylijczyków między fragmentami swojego koncertu w Theatro Municipal w São Paulo.

Chirurgiczne cięcie 09/12/2020
Są filozofami, gawędziarzami i pionierami w swoich dziedzinach. Czworo chirurgów opowiada w tym inspirującym serialu dokumentalnym o swoim życiu i pracy.

Nasz głos na Broadwayu 11/12/2020
Uczniowie z całych Stanów Zjednoczonych startują w przesłuchaniach do konkursu monologów im. Augusta Wilsona. Punktem kulminacyjnym jest emocjonujący finał na Broadwayu.

Rompan Todo: Historia rocka w Ameryce Łacińskiej 16/12/2020
Serial opowiadający historię rock’n’rolla i kultury młodzieżowej w Ameryce Łacińskiej — za pomocą wywiadów, archiwalnych nagrań i masy hitów muzycznych.

Anitta: Dziewczyna z Honorio 16/12/2020
Kameralny dokument, w którym brazylijska królowa pop, Anitta, opowiada o sławie, rodzinie i ciężkiej pracy, a my poznajemy prawdziwą twarz tej autorki licznych hitów.

Rozpruwacz z Yorkshire 16/12/2020
Śledczy i świadkowie opowiadają, jak współczesny Kuba Rozpruwacz siał postrach w północnej Anglii pod koniec lat 70.

Fot. Netflix

DLA DZIECI I MŁODZIEŻY TYLKO NA NETFLIX

Chico: Małpka złota rączka i świąteczna gorączka 03/12/2020
Zaradna załoga opracowuje plan, który pozwoli jej szybko odwiedzić każdy dom i dostarczyć świąteczne ciastka, zanim mieszkańcy się obudzą.

Kapitan Majtas: Mega Odjazdka 04/12/2020
Święta robią się dziwne, a nawet bardzo, bardzo dziwne, gdy George i Harold cofają się w czasie, by zmienić niektóre z gwiazdkowych tradycji.

Mighty Express: Świąteczna przygoda 05/12/2020
Do ekipy Mighty Express dołącza nowy pociąg i od razu rusza w śnieżną burzę, aby dostarczyć prezenty i uratować święta najmłodszych mieszkańców Ciuchcina.

Dzieciaki straszaki: Potworni pomocnicy Mikołaja 08/12/2020
Mikołaj potrzebuje pomocy w przygotowaniu prezentów. Dzieciaki straszaki biorą się do pracy – przy której pomagają sobie magią – by podarki były gotowe na czas!

Mustang: Duch wolności – Razem po przygody 08/12/2020
Pomóż Lucky i jej przyjaciółkom uratować ukochaną klacz Mariceli — Złotko — którą chciwi złodzieje porwali razem ze stadem dzikich koni.

Ashley Garcia: Genialna i zakochana: Święta 09/12/2020
Rozpoczął się najpiękniejszy czas w roku… ale w Wigilię w głowie Ashley rodzą się wizje bardzo
przygnębiającej przyszłości.

Big Show i jego show: Święta 09/12/2020
Ho, ho, ooo! Kontuzjowany Big Show musi zrezygnować z funkcji Mikołaja. Aby podtrzymać tradycję, Cassy zostaje panią Mikołajową.

Hilda: Sezon 2 11/12/2020
Hilda poznaje nowe miejsca i sekretne zakątki otaczające Trolberg. Przez umiłowanie przygód i coraz większą samodzielność może jednak wpaść w tarapaty.

Miasto Rymowanek: Śpiewaj z nami 14/12/2020
Śpiewaj razem z przyjaciółmi z Miasta Rymowanek, którzy także w piosenkach popisują się wyobraźnią i umiejętnością rozwiązywania problemów.

Tut Tut Autka w Pagórkowie: Sezon 3 22/12/2020
Zapraszamy do Pagórkowa na kolejny sezon przygód animowanego autka — Tymka Klaksona — oraz jego rodziny i przyjaciół.

Szybcy i wściekli: Wyścigowi agenci: Sezon 3: Sahara 26/12/2020
Pani Nigdzie i Gary zaginęli gdzieś na Saharze, więc Echo staje na czele ekipy szpiegowskiej, która musi uporać się z wrogami z przeszłości.

Fot. Netflix

Magiczny autobus znów rusza w trasę: Strefy czasowe 26/12/2020
To będzie najdłuższy sylwester w historii — Pani Loczek i jej uczniowie cofają się w czasie, godzina po godzinie, by uratować swój ukochany autobus.

ANIME TYLKO NA NETFLIX

Transformers: Wojna o Cybertron – trylogia: Rozdział 2: Wschód Ziemi 30/12/2020
Podczas poszukiwań odpowiedzi w odmętach kosmosu Optimus Prime i Autoboty spotykają swoich twórców, którzy okazują się większym zagrożeniem niż Decepticony.

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?