Advertisement
Advertisement

Powstanie kolejny Nocarz! Magdalena Kozak potwierdza

Magdalena Kozak, pisarka, i wydawnictwo Fabryka Słów poinformowały, że ukaże się kolejna, czwarta część trylogii Vesper – zwanej też cyklem Nocarza

Trylogia Kozak, wydana po raz pierwszy w latach 2006-2008 i wznowiona w 2015, zdobyła sobie rzesze fanów wśród polskich czytelników fantastyki, ale także wielbicieli ASG i militariów. Autorka z wykształcenia jest lekarzem wojskowym (ma stopień podporucznika), została odznaczona Gwiazdą Afganistanu przez prezydenta Komorowskiego; w wolnych chwilach bierze czynny udział w działaniach grup interesujących się militariami. Na karty pierwszej powieści, Nocarza, przelała swoje doświadczenia i wiedzę związaną z działalnością służb specjalnych. 

Magdalena Kozak

Zobacz również: Nowy Grzędowicz już za kilka dni – zobacz film promocyjny Helu 3!

Teraz okazuje się, że 9 lat po zakończeniu serii powstanie jej kolejna część. Z informacji na Facebooku pisarki wynika, że ukaże się na pewno w tym roku, prawdopodobnie w czerwcu. Z enigmatycznych komentarzy betareaderów wynika, że nowy Nocarz będzie ponownie opowiadał o Vesperze, jednak możliwe, że szykują się eksperymenty na naszym bohaterze.

Fabryka Słów jeszcze nie umieściła nowej książki w planie wydawniczym. Tymczasem przypominamy, o czym trylogia w ogóle była:

Praca w służbach specjalnych niektórych może pociągać, innych odstraszać. Wiadomo — stres, narażanie życia i jeszcze obowiązek, który każe trzymać język za zębami. Nie jest łatwo. Ale dla niektórych to sposób na życie. Dzięki ciągłej dawce adrenaliny we krwi czują, że istnieją. Taką drogę wybrał również bohater książki Magdaleny Kozak. Służbie dla Ojczyzny gotowy był poświęcić wszystko. Dostał nowe życie, nową tożsamość, nową misję. Trafił do tajnej jednostki ABW, która pod przykrywką standardowych działań, zajmowała się walką z Renegatami — groźnym rodem wampirów. Stosując coraz nowsze i brutalniejsze metody Renegaci pozyskiwali świeży, życiodajny pokarm i niebezpiecznie szybko powiększali swoje szeregi. Vesper stanął przed wyborem: ile można poświęcić dla obrony innych, ofiarować własne życie? A co będzie, jeśli wówczas sam zostanie wampirem?

Nocarz, Renegat, Nikt

Źródło: Facebook; ilustracja wprowadzenia: materiały promocyjne.

Stały współpracownik

Interesuję się literaturą, z dużym naciskiem na fantastykę. Robiłam konwenty, dłubię na portalach. I dużo piszę o dinozaurach. Możecie mnie poczytać w różnych miejscach, ostatnio na blogu MatkaPrzełożona.wordpress.com

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?