Advertisement
Advertisement

Kate Winslet, Rosamund Pike i Taron Egerton zostaną Muminkami!

Finlandia to kraj znany Polakom głównie przez przez przezroczysty napój wyskokowy, Świętego Mikołaja oraz Muminki. Te ostatnie towarzyszyły wielu z nas w dzieciństwie. Animowana seria znana z wieczorynek doczeka się nowej, odświeżonej wersji serialowej już w 2019 roku. I będzie to prawdziwy hit, na co wskazywałaby ogłoszona właśnie obsada. Muminki będą bowiem mówić głosem min. Kate Winslet, Rosamund Pike oraz Tarona Egerton. 

Zobacz również: Gang Wiewióra 2 – recenzja animacji o ratowaniu parku

Serial będzie nazywał się Moominvalley, czyli prawdopodobnie, jeśli oczywiście ktoś zdecyduje się na dystrybucję w Polsce, Dolina Muminków. Pike zagra Mamę Muminka, a jej partnerem, czyli Tatą będzie komik – Matt Berry. Rolę Muminka przejmie wspomniany wcześniej gwiazdor Kingsman. Głosem Kate Winslet przemówi natomiast pani Filifionka. Oprócz tej czwórki usłyszymy m.in. Warwicka Davisa czy Richarda Ayoade.

Muminki są jednym najpopularniejszych towarów eksportowych Finlandii. Autorką jest Tove Jansson, której pierwsza książka o tych istotach została wydana w 1945 roku, choć zapewne – gdyby nie wybuch II Wojny Światowej – stałoby się to wcześniej, ponieważ jej powstanie datuje się na 1939 rok. Omawiany serial ma pojawić się w 2019 roku. Na razie zapowiedziano dwa sezony po 13 odcinków.

źródło: Hollywood Reporter/ ilustracja wprowadzenia: kadr z serialu Muminki

Redaktor prowadzący działu recenzji filmowych

Od 2015 w Movies Room, od 2018 odpowiedzialny za działalność działu recenzji filmowych. Uwielbia Wesele Smarzowskiego, animacje Pixara i Breaking Bad. A, no i zawsze kiedy warto, broni polskiego kina.

Kontakt pod l.kolakowski@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?