Feud – Kathy Bates dołącza do obsady kolejnej antologii Ryana Murphy’ego

Ryan Murphy powoli wyrasta na króla antologii. W jego najnowszy projekt zaangażowała się już Sarah Paulson, którą można zobaczyć w innych seriach jego autorstwa – American Horror Story i American Crime Story. Teraz do obsady Feud dołączyła też Kathy Bates. Aktorka zagra nominowaną do Oskara Joan Blondell, która była również najbliższą przyjaciółką Bette Davis. 

Zobacz również: Tom Clancy’s Jack Ryan – wiemy, kto pojawi się u boku Johna Krasinskiego

W pierwszej kolejności Feud skupi się na legendarnej rywalizacji pomiędzy gwiazdami kina – Joan Crawford i Bette Davis. W ich role, odpowiednio, wcielą się Jessica Lange i Susan Sarandon. Murphy przede wszystkim opowie o tym, jak aktorki w 1962 roku współpracowały razem nad filmem, który miał wskrzesić ich podupadające kariery. Rezultatem był obraz What Ever Happened to Baby Jane? i 5 nominacji do Oscara. Pilot serii częściowo oparto na scenariuszu Best Actress autorstwa Jaffe’a Cohena i Michaela Zama, który Murphy po prostu kupił. Producent wyreżyseruje część odcinków. 

Oprócz Lange, Sarandon i Paulson w obsadzie znaleźli się też: Alfred Molina, Stanley Tucci, Judy Davis, Dominic Burgess oraz Catherine Zeta-Jones. Zdjęcia mają rozpocząć się jesienią, a premiera planowana jest na 2017 rok. 

źródło: tvline.com / ilustracja wprowadzenia: Shutterstock

Redaktor

Większość wolnego czasu spędza na oglądaniu seriali i pisaniu o nich.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?