HBO prezentuje ofertę nowych produkcji. Jest Watchmen i Westworld!

Stacja szykuje mnóstwo ciekawych propozycji na obecny i przyszły rok.

Oczywiście najgorętszym hitem HBO jest trzecia odsłona Westworld, w której dojdzie do wydarzeń przełomowych, jako że po raz pierwszy zobaczymy świat poza tytułowym parkiem rozrywki. Oprócz starych znajomych, zobaczymy też wiele nowych twarzy, w tym postać graną przez Aarona Paula. W podobnej skali rozpatrywane jest również Watchmen. W końcu ma to być zupełnie nowa historia, kontynuująca to, co stworzył Alan Moore. Możemy się spodziewać wielu odniesień do współczesnej rzeczywistości. Ciekawym projekt są też najeżone gwiazdami Mroczne materie, z bardzo intrygująco nakreślonym uniwersum.

Oczywiście widzimy również wycinki kilku innych produkcji, które wkrótce się pojawią, w tym Kroniki Times Square od twórcy The Wire, Niepewne, Dolinę Krzemową, Genialną przyjaciółkę czy Niepewne.

Zobacz również: Confederate ostatecznie porzucony przez HBO

Westworld oparto na filmie z 1973 roku autorstwa Michaela Crichtona. Serial jest opisywany jako mroczna odyseja o świcie sztucznej inteligencji i przyszłości grzechu. Produkcja opowiada o androidach symulujących życie Dzikiego Zachodu, który tak naprawdę stanowi park rozrywki dla najbogatszych. W obsadzie 1. sezonu znaleźli się: Anthony Hopkins, Ed Harris, Jeffrey Wright, Thandie Newton, James Marsden, Evan Rachel Wood, Tessa Thompson, Luke Hemsworth.

Opis Watchmen: Szczegóły fabuły są trzymane póki co w tajemnicy. Showrunner serialu Damon Lindelof zapowiedział jednak już wcześniej, że jego dzieło nie będzie ekranizacją komiksu Alana Moore’a i Dave’a Gibbonsa, tylko będzie się nim inspirował oraz ma być remiksem. Komiksy przyrównał do Starego Testamentu, który powstał w czasach, kiedy światem rządzili Reagan, Gorbaczow i Thatcher. Nowy serial ma być Nowym Testamentem, przystosowanym do czasów, w których dominującymi postaciami są Trump i Putin.

Bohaterką serialu Mroczne Materie jest Lyra Belacqua, sierota żyjąca w alternatywnym świecie, w którym nauka, technologia oraz magia są jednością. Pewnego dnia dziewczyna wyrusza na poszukiwanie przyjaciela, który zniknął w niewyjaśnionych okolicznościach. Wkrótce Lyra odkrywa spisek związany z porwanymi dziećmi.

Źródło: Youtube / Ilustracja wprowadzenia: HBO

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?