Kajko i Kokosz w zupełnie nowym komiksie

Po blisko 30 latach do sprzedaży trafi zupełnie nowa, pełnowymiarowa historia o Kajku i Kokoszu. Komiks o tytule Kajko i Kokosz. Królewska Konna pojawi się w księgarniach 19 czerwca dzięki wydawnictwu Egmont.

Kontynuacji kultowej serii podjęli się znani polscy twórcy: Maciej Kur (scenariusz), Sławomir Kiełbus (rysunek) i Piotr Bednarczyk (kolor). Jak zapewniają, robią to z wielkim szacunkiem dla ducha oryginału.

kajko i kokosz

Informacja wydawcy:

Kajko i Kokosz Janusza Christy to jedna z najpopularniejszych polskich serii komiksowych. Kolejne pokolenia czytelników zachwycają się przygodami dwóch dzielnych słowiańskich wojów. Pełna kolorowa edycja oryginalnego cyklu składa się z dwudziestu tomów.

Królewska Konna to pierwszy, pełnometrażowy album prezentujący dalsze perypetie bohaterów z Mirmiłowa. Kajko i Kokosz muszą eskortować do domu księżniczkę Salwę, której życie znalazło się w niebezpieczeństwie. Jednak Kokosz niespodziewanie porzuca służbę woja i wstępuje do Królewskiej Straży Konnej – elitarnej jednostki tropiącej najbardziej niebezpiecznych przestępców!

Jak Kajko poradzi sobie bez przyjaciela i jakie tajemnice związane są z księżniczką Salwą?

Więcej informacji o nowym albumie pojawi się podczas Warszawskich Targów Książki, w maju tego roku.

Zobacz również: Będą kontynuacje mangi Gdy zapłaczą cykady

Źródło: informacja prasowa; ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Stały współpracownik

Interesuję się literaturą, z dużym naciskiem na fantastykę. Robiłam konwenty, dłubię na portalach. I dużo piszę o dinozaurach. Możecie mnie poczytać w różnych miejscach, ostatnio na blogu MatkaPrzełożona.wordpress.com

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?