Advertisement
Advertisement

5 powodów, dla których warto oglądać serial Preacher

Na kanale AMC można teraz oglądać pierwszy sezon Preachera – oryginalnej mieszanki różnego rodzaju motywów biblijnych i demonicznych, a w samym ich środku pewien teksański pastor i jego przyjaciele, wplątani w wielką wojnę z niebiańskimi i piekielnymi siłami. Dlaczego warto obejrzeć tę produkcję? Powodów znajdzie się zapewne sporo – my zaś podajemy najlepsze z nich!

Zobacz również: QUIZ! Demoniczne filmy i seriale – rozpoznasz je po kadrze?


Serial bazuje na komiksie Gartha Ennisa

Irlandzki twórca to obecnie jeden z najbardziej cenionych artystów na tym polu. Garth Ennis słynie w swoich komiksach z łamania schematów i totalnej, nieskrępowanej zabawy konwencją. Poza serią Preacher, mogliśmy się o tym przekonać podczas lektury Punishera czy The Boyskomiksu będącego podstawą dla innej adaptacji, która robi absolutną furorę.

ostatnim

Fot. Kadr z serialu Preacher

To idealna pozycja dla tych, którzy czują przesyt filmowych uniwersów

Preacher nie jest zamieszany w żadną z prosperujących obecnie franczyz superhero. Podąża własną ścieżką, mniej bądź bardziej luźno interpretując kolejne karty komiksu. Kto zatem nie miał wcześniej styczności z pierwowzorem, może być spokojny o tę kwestię.

kadr z serialu Preacher

Posiada jedną z bardziej oryginalnych galerii postaci

Na oryginalny wydźwięk Preachera wpływa wiele aspektów, ale chyba nie ma co się spierać, że do najważniejszych zaliczyć trzeba różnorodne i nietypowe kreatury, które zostały zamieszane w cały ten cyrk. Irlandzki wampir uwielbiający narkotyki i alkohol, Święty od Morderców, wszechobecne anioły, demony i jeszcze inne mniej bądź bardziej przerażające maszkary – tego możemy się spodziewać.

kadr z serialu Preacher

Dominic Cooper gra rolę życia

Choć ciężko porównywać dorobek tego aktora do największych, mimo iż niejednemu z nas jego nazwisko obiło się o uszy, ma on za sobą parę niezłych występów. Dopiero Preacher pozwolił mu w pełni rozwinąć skrzydła i wykorzystać swoje charyzmatyczne cechy, by zachwycać nas jako Jesse Custer.

Preacher

Fot. Materiały prasowe

Mamy gwarancję długiego oglądania

Jako że Preacher swoją premierę zagraniczną ma już za sobą, nie musimy się obawiać, że po jednym sezonie producenci z jakiegoś powodu zamkną drogę kontynuacji. Serial gwarantuje cztery mocne i dynamiczne sezony, które nie pozwolą nam się nudzić.

Preacher tylko na kanale AMC. Nowe odcinki w każdy poniedziałek o 22:00.

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?