Advertisement
Advertisement

Aurora Films – polecamy 5 filmów z PRZEGLĄDU na MOJEeKINO.PL

Dystrybutor kina artystycznego Aurora Films obchodzi w tym roku dziesięciolecie istnienia. Z tej okazji planuje przez cały 2021 różnego rodzaju działania mające uczcić ten jubileusz. Wczoraj, tj. 26 lutego ruszył PRZEGLĄD FILMÓW, który odbywa się na platformie kin studyjnych MOJEeKINO.PL. Przez 10 dni widzowie mogą zobaczyć 30 filmów, w tym 10 przedpremier. Bilet na każdy seans kosztuje 10 pln. 

Od 26 lutego przez 10 dni widzowie mogą świętować wraz z dystrybutorem Aurora Films w wirtualnych salach kinowych na platformie MOJEeKINO.PL. W tym czasie pokazanych zostanie 30 filmów w trzech sekcjach. W każdym paśmie znajduje się oczywiście 10 filmów. A widzowie codziennie mogą zobaczyć 3 filmy, każdy z nich dostępny będzie przez 48 godzin.

Aurora Films

fot: materiały prasowe/Aurora Films

Wybrałem 5 najciekawszych filmów dostępnych do obejrzenia na stronie MOJEeKINO.PL w trakcie trwania przeglądu.

STARE GRZECHY MAJĄ DŁUGIE CIENIE (DATA PROJEKCJI: 28.02, godzina 18:00)

Laureat dziesięciu hiszpańskich Oscarów i jeden z najczęściej nagradzanych hiszpańskich filmów ostatnich latach. Obraz zdobył ponad 60 nagród oraz blisko 50 nominacji na światowych festiwalach filmowych.

Południe Hiszpanii, rok 1980, kilka lat po śmierci generała Franco. Zaginęły dwie nastolatki. Szybko okazuje się, że dziewczęta nie żyją, a przed śmiercią zostały zgwałcone i torturowane. Wstrząśnięta lokalna społeczność orientuje się, że w przeszłości dochodziło już do podobnych zdarzeń.

Juan i Pedro muszą odłożyć na bok wszelkie animozje i to, co ich dzieli. Przed nimi zadanie schwytania bezwzględnego mordercy, od lat terroryzującego mieszkańców miasteczka, nad którym unosi się cień zupełnego lekceważenia kobiet, wynikającego z mizoginicznej tradycji autochtonów.

Zobacz również: Obiecująca. Młoda. Kobieta. – recenzja filmu. Zemsta jest słodka

Aurora Films

fot: materiały prasowe/kadr z filmu „Stare grzechy mają długie cienie”

MARTIN EDEN (DATA PROJEKCJI: 1.03, godzina 20:45)

Martin Eden jest ekranizacją bestsellerowej powieścią Jacka Londona pod tym samym tytułem, której akcję włoski reżyser Pietro Marcello przenosi do uwielbianego przez filmowców Neapolu połowy XX wieku. 

Film został doceniony wieloma nagrodami i nominacjami na światowych festiwalach filmowych. Wcielający się w główną rolę Luca Marinelli, odtwórca głównej roli, za swoją kreację odebrał nagrodę dla najlepszego aktora podczas 76. MFF w Wenecji. Obraz był nominowany w aż 4 kategoriach do Europejskich Nagród Filmowych, zdobył statuetkę David di Donatello za najlepszy scenariusz adaptowany, ale także nominacje we wszystkich najważniejszych kategoriach.

Martin Eden jest hołdem dla wszystkich outsiderów i indywidualistów, którzy kroczą własną drogą, często na przekór systemowi i bez żadnego wsparcia ze strony otoczenia. Pokazuje także, jak często nieposkromione ambicje i bezpardonowe dążenie do celu odcinają nas od własnej tożsamości i korzeni.

Z chwilą, gdy tytułowy bohater filmu, wywodzący się z klasy robotniczej Martin Eden, spotka na swej drodze Elenę, nie ma wątpliwości, że to miłość od pierwszego wejrzenia. Myśl o ślubie z pochodzącą z dobrze sytuowanej przemysłowej rodziny młodą kobietą powoli staje się jego obsesją.

Zobacz również: O wszystko zadbam – recenzja filmu. Czy zawsze warto dążyć do celu?

Martin Eden

fot: materiały prasowe/kadr z filmu „Martin Eden”

WOJNA (DATA PROJEKCJI: 2.03, godzina 19:30)

Nominowany do Oscara film Tobiasa Lindholma, scenarzysty głośnego Polowania i serialu Rząd, określany przez krytykę mianem jednego z najbardziej inteligentnych i nietypowych filmów wojennych, jakie kiedykolwiek nakręcono.

Wojna jest zarówno thrillerem wojennym, jak i dramatem sądowym – i w obu przypadkach pozostaje obrazem znakomitym, bardzo realistycznym. Za wyjątkiem głównych postaci, filmowych wojskowych odgrywają prawdziwi duńscy żołnierze służący w Afganistanie.

Sierżant Claus Pedersen stacjonuje wraz ze swoją kompanią na afgańskiej prowincji. W domu pozostawił rodzinę i żonę, która musi sobie radzić z trudami codziennego życia i samotnego wychowywania trojga dzieci.

Podczas rutynowej misji żołnierze dostają się w krzyżowy ogień talibów. Aby ratować swoich ludzi, Claus podejmuje dramatyczną decyzję, w wyniku której zostaje oskarżony o popełnienie zbrodni wojennej. Konsekwencje czynu poważnie dotykają zarówno sierżanta, jak i jego rodzinę.

Zobacz również: Nadzieja – recenzja filmu. Diagnoza uczucia | Wiosna Filmów 2020

Wojna

fot: materiały prasowe/kadr z filmu „Wojna”

EL CLUB (DATA PROJEKCJI: 5.03, godzina 19:30)

Nagrodzony Srebrnym Niedźwiedziem na Berlinale EL Club to kolejny obraz jednego z najwybitniejszych chilijskich reżyserów Pabla Larraína, twórcy m.in No (nominacja do Oscara w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny) oraz Jackie.

Film gęsty od znaczeń. Niezwykły klimat tego obrazu udaje się osiągnąć dzięki zdjęciom, kręconym pod słońce. W niedoświetlonych kadrach kryją się niewygodne sekrety i przerażające tajemnice. Jakby w zaprzeczeniu otwierającemu film cytatowi z Księgi Rodzaju „Bóg zobaczył, że światło było dobre i oddzielił światło od ciemności”.

Mała miejscowość na chilijskim wybrzeżu Pacyfiku. Czterech księży wraz z siostrą zakonną wiedzie tu spokojne życie. Największym wydarzeniem są w ich monotonnej codzienności gonitwy, w których bierze udział ich chart. Spokój grupy przerywa samobójstwo nowo przybyłego księdza, który nie wytrzymuje oskarżeń rzucanych na niego publicznie przez tajemniczego mężczyznę.

Zobacz również: Luca – Zwiastun nowej animacji Pixar

El Club

fot: materiały prasowe/kadr z filmu „El Club”

NAJLEPSZE LATA (DATA PROJEKCJI: 7.03, godzina 20:45)

Nakręcona z rozmachem opowieść o wieloletniej przyjaźni i miłości na tle najnowszej historii Włoch. Film wyreżyserował Gabriele Muccino, znany z takich hollywoodzkich przebojów jak W pogoni za szczęściem, Siedem dusz czy Ojcowie i córki. W rolach głównych wystąpiła czołówka włoskich aktorów.

Od niewinnej młodości aż po blaski i cienie dorosłego życia. Od idealizmu po rozczarowania oraz frustracje. W nowym filmie ceniony włoski reżyser i scenarzysta Gabriele Muccino towarzyszy swoim bohaterom przez czterdzieści lat. Obrazuje ich losy, a tłem czyni pełną politycznych zawirowań najnowszą historię swojego kraju.

Zobacz również: QUIZ: Rozpoznaj filmy Christophera Nolana po kadrze

Najlepsze lata

fot: materiały prasowe/kadr z filmu „Najlepsze lata”

Sprzedaż biletów na wszystkie trzy seanse danego dnia rozpoczyna się 2 godziny przed pierwszym seansem. Jeżeli zakupiłas/eś bilety na pokaz w ramach urodzinowego przeglądu Aurora Films to przypominamy, że dostęp 48 godzinny do danego tytułu dotyczy tylko osób, które zakupiły bilet w momencie premiery filmu na platformie. Wszystkie osoby, które zakupią bilet później mają dostęp maksymalnie do 48 godzin od momentu premiery tytułu. Każdy film jest dostępny tylko przez 2 dni. Po tym czasie filmy przestaną być dostępne dla widzów niezależnie od momentu w którym został zakupiony bilet.

Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe/Aurora Films

Źródła: Aurora Films, MOJEeKINO.PL

 

 

Fan westernów, kina noir i lat 80. Woli pisać o filmach niż o sobie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?