Advertisement
Advertisement

Będzie grane! – czyli growe premiery kwietnia

W kwietniu powody do radości będą mieli wszyscy szczęśliwi posiadacze konsoli PS5, którzy otrzymają kolejny ekskluzywny tytuł w postaci ciekawie zapowiadającego się Returnal. Oprócz tego znajdzie się kilka innych wartych uwagi pozycji, o których więcej przeczytanie poniżej.

Outriders – 1 kwietnia

Zobacz również: Little Nightmares II – recenzja gry. Koszmar trwa w najlepsze

Outriders to trzecioosobowa strzelanka z elementami RPG od polskiego studia People Can Fly. Akcja gry zabiera nas daleko w przyszłość, kiedy to Ziemia uległa zniszczeniu a ludzkość ruszyła na poszukiwanie nowego domu. Takim miejscem miała być planeta Enoch. Grupa wyszkolonych zwiadowców została wysłana na jej powierzchnie w celu zlikwidowania ewentualnych niebezpieczeństw. Wkrótce odkrywają oni dziwny sygnał, który doprowadza ich do uwolnienia dziwnej anomalii. W skutek jej uwolnienia większość zabranej z Ziemi technologii ulega zniszczeniu a ludzkość zmuszona jest dostosować się do surowych warunków nowej planety. Wybuch anomalii sprawił, że część ludzi zyskała nadludzkie umiejętności – w tym nasz bohater, który spróbuje wykorzystać je do odnalezienia źródła anomalii oraz podejmie walkę o lepsze jutro dla mieszkańców Enoch.

Platforma: PS4, PS5, Xbox One, XSX, PC.

Oddworld: Soulstorm – 6 kwietnia

Zobacz również: Monster Jam: Steel Titans 2 – recenzja gry. Hit czy kit?

Najnowsza odsłona serii, której korzenie sięgają jeszcze pierwszej konsoli Sony. Oddworld: Soulstorm oferuje nieco mroczniejszą wersję znanego wszystkim fanom świata gry. Naszym bohaterem ponownie jest sympatyczny Abe, który po wyrwaniu się z niewoli wraz grupą jego braci znajduje się w sytuacji bez wyjścia. Mudokony zmuszone są przedostać się przez pustynię pozbawieni wody i jedzenia. Nadzieja na przetrwanie pojawia się momencie, kiedy zrezygnowani wędrowcy znajdują tajemniczy i uzależniający napój.

Platforma: PS4, PS5, PC.

NieR Replicant ver.1.22474487139… – 23 kwietnia

Zobacz również: Super Mario 3D World + Bowser’s Fury – recenzja gry. Gdy trzeba ruszać na ratunek dwa razy!

Odświeżona wersja produkcji RPG z 2010 roku pod tytułem NieR Replicant. Wcielimy się w niej w nastoletniego chłopca o imieniu Nier. Bohater zmuszony jest wyruszyć w niebezpieczną podróż w poszukiwaniu lekarstwa dla swojej młodszej siostry, która cierpi na tajemniczą zarazę zwaną Black Scrawl. W porównaniu z pierwowzorem, gra została wzbogacona o dodatkowe postacie oraz wątki, a także całkiem nowe zakończenia.

Platforma: PS4, Xbox One, PC.

Returnal – 30 kwietnia

Zobacz również: Nioh 2 – The Complete Edition – recenzja niemal idealnej wersji

Kolejna w ostatnim czasie gra realizująca konwencję niekończącej się pętli. W Returnal wcielimy się w postać astronautki Selene, której statek rozbija się na nieznanej planecie. Tajemnicze siły panujące na niej sprawiają, że bohaterka za każdym razem kiedy zginie, budzi się na nowo w momencie rozbicia statku. Jedyną nadzieją na uwolnienie się z powtarzającego się cyklu jest poznanie tajemnic złowrogiego świata, w którym się znalazła. Na jej niekorzyść działa fakt, że z każdą jej śmiercią jej otoczenie zmienia się, a ona sama pogrąża się w coraz większym szaleństwie.

Platforma: PS5.

Ilustracja wprowadzenia: mat. prasowe

Dziennikarz

Entuzjasta kina klasycznego, fan filmów SCI-FI ubiegłego wieku oraz nałogowy konsolowiec.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?