TOP 20 – najlepsze odcinki Przyjaciół!

Przez 10 lat produkcji serialu Przyjaciele wyszło 238 odcinków. Duża ilość śmiechu, radości, łez wzruszeń. Przed nami stanęło nie lada wyzwanie – wybrać 20 najlepszych epizodów serialu. Nie było to łatwe. Joey, Rachel, Monica, Phoebe, Ross i Chandler dostarczyli nam niezapomnianych emocji w każdym odcinku! Mimo to, udało nam się wyselekcjonować te wydarzenia, wybrane momenty, które najbardziej chwyciły nas za serca. Zobaczcie, co wybraliśmy!

Zobacz również:

TOP 20 – Najśmieszniejsze seriale komediowe

TOP 10 – Najlepsze brytyjskie seriale komediowe

TOP 50 – Najlepsze seriale w historii

20. The One Where Everybody Finds Out – S05E14

Romans Moniki i Chandlera w serialu Przyjaciele był skrywany przez parę miesięcy. Wskutek kilku takich przypadków jak wyprowadzka golasa z mieszkania naprzeciw i chęci wynajęcia go przez Rossa, Rachel i Phoebe odkrywają prawdę. Wymyślają sprytną intrygę, która ma na cele zarówno przyznanie się zakochanej pary do ich miłości, jak i sprawdzenie wierności Chandlera. Odcinek był znakomicie przygotowany, z dużą ilością gagów, a nawet z jedną sceną, która może wymusić sięgnięcie po chusteczkę. Epizod 5. sezonu to także początek nowego etapu w życiu przyjaciół… (K. Skrzynecka)

fot: kadr z odcinka The One Where Everybody Finds Out

19. The One with Joey’s Porsche – S06E05

W tym odcinku motywem przewodnim jest Porsche Joeya, choć tak naprawdę to nie był to jego samochód. Znalazł on kluczyki w kawiarni, a Porsche stało przed jej wejściem. Joey, jak to Joey, postanowił wykorzystać to do podrywania dziewczyn, podszywając się pod właściciela auta. Niestety wkrótce zjawia się prawdziwy właściciel i zabiera Porsche. Joey jednak się nie poddaje i nadal udaje, że ma Porsche, na koniec posuwając się nawet do stworzenia auta z kartonów. Z innych wątków w odcinku mamy Rachel, która dowiaduje się, że Ross nie unieważnił ich małżeństwa zawartego w Vegas, a także Chandlera, Monikę i Phoebe zajmujących się trojaczkami. Dziewczyny opiekujące się dziećmi zapominają jednak zadbać o Chandlera, który połyka plastikowy pistolet… (M. Chrzczonowski)

Przyjaciele

Fot. Kadr z odcinka The One with Joey’s Porsche

18. The One in Barbados: Part 2 – S09E24

Zarówno pierwsza, jak i druga część odcinka odbywającego się na Barbadosie na konferencji paleontologicznej dostarcza wielu rewolucji w życiu prywatnym bohaterów. Phoebe jedzie ze swoją dawną miłością Davidem, ale ma duży problem, ponieważ tak naprawdę ciągle myśli o kimś innym… Problemy w związku ma również Joey z Charlie, a za rogiem czyhają na nich Rachel i Ross. Oprócz wielu zmian w ich życiu, wycieczka na Barbados dostarczyła też jak zawsze dużej dawki humoru. W szczególności chodzi tu o mecz w pingponga pomiędzy Monicą a Mikiem. Kto wygra i za jaką cenę? Zobaczcie koniecznie ten odcinek serialu Przyjaciele! (K. Skrzynecka)

fot: kadr z odcinka The One in Barbados: Part 2

17. The One with Ross’s Inappropriate Song – S09E07

Ross chce rozśmieszyć Emmę– córkę swoją i Rachel, jednak nie udaje mu się to. Zamierzony efekt w postaci śmiechu Emmy przynosi dopiero rapowanie o… dużych tyłkach. Gdy Rachel się o tym dowiaduje, nie jest zadowolona, jednak nie mogąc inaczej rozśmieszyć małej, sama zaczyna śpiewać niestosowną piosenkę o facetach lubiących kobiety z dużymi pośladkami. W tym samym czasie Joey szuka sposobu na zainwestowanie zarobionych pieniędzy. Monika doradza mu, aby poszedł w kierunku nieruchomości i proponuje mu zakup mieszkania swojego byłego chłopaka – Richarda. Chandler oczywiście nie jest z tego zadowolony. Udaje się więc razem z Joeyem do wspomnianego mieszkania, by je obejrzeć. Przypadkiem znajdują tam kasetę z podpisem „Monika”, więc biorą to za sekstaśmę z dziewczyną Chandlera. Razem z Joeyem postanawiają obejrzeć nagranie. (M. Chrzczonowski)

Przyjaciele

Fot. Kadr z odcinka The One with Ross’s Inappropriate Song

16. The One with the Football – S03E09

Jest święto Dziękczynienia. Chandler nadal nie pogodził się z rozstaniem z Janice. Joey dla rozluźnienia atmosfery proponuje grę w football (rugby). Monika i Ross nie są jednak przekonani do tego pomysłu, gdyż mają złe wspomnienia z rodzinnych rywalizacji o tzw. Puchar Gellerów. Dołączają jednak do zabawy. W trakcie meczu pojawia się piękna Holenderka, o którą zaczynają rywalizować Joey i Chandler. Gdy zaognia się rywalizacja Rossa i Moniki, gra zaczyna robić się coraz „brutalniejsza”. W trakcie rozgrywki odrzucona czuje się Rachel, która ma dwie lewe ręce do gry. Super śmieszny odcinek, w którym uśmiech nie schodzi nam z twarzy przez cały czas jego trwania. (M. Chrzczonowski)

Przyjaciele

Fot. Kadr z odcinka The One with the Football

15. The One with the Stripper – S08E08

Chandler dowiaduje się, że Monica będzie miała wieczór panieński ze striptizerem, mimo iż obiecali sobie, że nie będą robili tego typu imprez. W ramach przeprosin, Monica organizuje mu wieczór kawalerski, na którym jedynym gościem jest Joey. Striptizerka okazuje się być… prostytutką. Tymczasem Rachel wybiera się na kolację z jej ojcem i zabiera ze sobą Phoebe. Pan Green cieszy się na wieść o ciąży córki i dostaje szału, gdy dowiaduje się, że Ross rzekomo nie chce jej poślubić. Ten odcinek to przede wszystkim świetny, gościnny występ Rona Leibmana, którego ewidentnie łączy wspaniała, aktorska chemia z Davidem Schwimmerem. (K. Wdowik)

Przyjaciele

Fot. Kadr z serialu Przyjaciele

14. The One with Unagi – S06E17

To jeden z moich ulubionych odcinków Przyjaciół i zarazem jeden z pierwszych, które miałem przyjemność oglądać na początku mojej przygody z tym serialem. Rachel i Phoebe uczęszczają na lekcje samoobrony i wierzą, że mogą się obronić przed każdym. Rossa to nie przekonuje, co skłania go do udowodnienia im, że są w błędzie. Monica i Chandler obchodzą walentynki, dając sobie samodzielnie zrobione prezenty, ale oboje zapomnieli o ich zrobieniu. (K. Wdowik)

Przyjaciele

Fot. kadr z serialu Przyjaciele

13. The One with the Embryos – S04E12

Nieprzypadkowo w tytule odcinka pojawiają się embriony. Phoebe poddaje się zabiegowi sztucznemu zapłodnienia, aby obdarzyć swojego brata i bratową wyczekiwanym potomstwem. Z tego też powoduPhoebe nie bierze udziału w grze, która znajduje się w centrum epizodu. Jest to quiz mający na celu sprawdzić wiedzę o najbliższych przyjaciołach. Monica i Rachel razem przeciwko Joey’owi i Chandlerowi. Emocje rosną, pojawiają się coraz trudniejsze pytania, to i stawka zostaje podniesiona. Zaczyna się poważna gra, której nie możecie ominąć! (K. Skrzynecka)

fot: kadr z odcinka The One with the Embryos

12. The One with the List – S02E08

Ross nadal nie może zdecydować, czy wybrać Rachel czy Julie. Joey z Chandlerem podsuwają mu pomysły, aby zrobił listę wad i zalet obu dziewczyn, by łatwiej było mu wybrać. Ostatecznie zrywa z Julie i informuje o tym Rachel, z czego ta oczywiście bardzo się cieszy. Przez przypadek jednak Rachel znajduje „swoją” listę sporządzoną przez Rossa i nie może mu wybaczyć tego, co tam napisał. Zabawny odcinek biorąc pod uwagę próby wybrnięcia chłopaków z tej niezręcznej sytuacji. Zawiera on jednak również poważne i trudne momenty decydujące o związku Rachel i Rossa. Esencja serialu Przyjaciele w jednym odcinku. (M. Chrzczonowski)

Przyjaciele

Fot. Kadr z odcinka The One with the List

11. The One with All the Thanksgivings – S05E08

Świetny odcinek, w którym poznajemy przeszłość naszych bohaterów. Na początku Chandler zabiera nas do swoich ponurych wspomnień Świąt Dziękczynienia, gdy jego ojciec zostawia rodzinę po tym, jak zostaje gejem. Następnie dowiadujemy się jak Joey utknął w indyku, jak Chandler poznał Monikę, gdy ta miała jeszcze „kilka” kilogramów więcej oraz dlaczego ta postanowiła schudnąć. Na koniec mamy zabawną scenę, gdy Monika wzorem Joeya „ubiera” na siebie indyka, by pogodzić się z Chandlerem, a ten wyznaje jej miłość. (M. Chrzczonowski)

Przyjaciele

Fot. Kadr z odcinka The One with the Thanksgiving Flashbacks

Redaktor

Interesuję się literaturą i filmem. Sięgam po różnorodne gatunki, najczęściej po skandynawskie kryminały (Kurt Wallander, Harry Hole). Fanka Harry'ego Pottera i Sherlocka Holmesa.

Więcej informacji o
, , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ten serial ma chyba same najlepsze odcinki 🙂
Z okazji 25-lecia ogólnie wróciła moda na „Przyjaciół”. Ja przypomniałam sobie odcinki za pomocą książki od SQN „przyjaciele. ten o najlepszym serialu na świecie”, świetna sprawa dla miłośników serialu. Aż chce się obejrzeć wszystko od nowa 😉

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?