Oto największe kino w Polsce! Co oferuje Cinema City Wroclavia? Wszystko!

Na zaproszenie Cinema City udałem się do Wrocławia no uroczyste otwarcie nowej galerii oraz największego kompleksu kinowego w Polsce. Słowem wstępu zaznaczę, że po raz pierwszy w moim życiu zachwyciłem się architekturą centrum handlowego. Wroclavia to zdecydowanie najpiękniejsza galeria w kraju, która oprócz kolosalnej przestrzeni, parku na dachu i niezliczonej ilości sklepów zaskakuje niezwykłą konstrukcją oraz kompozycją. Głównym celem mojego wyjazdu była oczywiście wizytacja kina, które wprawiło mnie w jeszcze większe zdumienie.

Cinema City Wroclavia to najbardziej zaawansowane technologicznie kino Cinema City w Polsce. Nie ma w naszym kraju kina, które oferuje widzom tak szerokie spektrum rozrywki! Do dyspozycji kinomanów jest 20 klimatyzowanych sal na ponad 3 000 widzów, w tym pierwszy we Wrocławiu IMAX®, sala ŠKODA 4DX®, luksusowa strefa VIP a także 3 sale z przełomowym systemem dźwiękowym Dolby Atmos®.

Szacuje się, że w tym roku w Polsce zostanie sprzedanych nawet 60 milionów biletów. Rynek kinowy w naszym kraju rozwija się dynamicznie, Polacy coraz częściej wybierają kino jako miejsce spędzania wolnego czasu i pod tym względem doganiają trendy zachodnie. Dlatego Cinema City jako pionier innowacyjnych technologii stosowanych w branży kinowej, takich jak kina IMAX®, sale ŠKODA 4DX®, czy system dźwiękowy Dolby Atmos®, inwestuje w kolejne, nowoczesne kina na najwyższym europejskim poziomie.Do dyspozycji mieszkańców Wrocławia i Dolnego Śląska Wroclavia oferuje aż 20 klimatyzowanych sal na ponad 3 000 miejsc, w których widzowie będą mogli na co dzień obcować z polską i światową kinematografią.

Znalezione obrazy dla zapytania cinema city wroclavia

Pierwszy we Wrocławiu IMAX®! 

W kinach IMAX® wszystko, poczynając od samego filmu, a kończąc na technologii i konstrukcji sali kinowej, zostało opracowane w celu maksymalnego wciągnięcia widza w akcję. Ekran ma 18 m wysokości i 24 m szerokości, rozciągając się od ściany do ściany i od podłogi do sufitu. Jest płaski, ale ma niewielkie zakrzywienie wykraczające poza obszar widzenia peryferyjnego. To w połączeniu z amfiteatralnym układem widowni, zapewnia doskonałą i pełną widoczność z każdego miejsca na sali.

Kina IMAX® współpracują ściśle z twórcami filmów, wydobywając setki szczegółów z każdej klatki filmowej w procesie zwanym Cyfrowym Remasteringiem IMAX® (DMR). To jeden z wielu powodów, dzięki którym w kinie IMAX® obraz jest ostry jak brzytwa i charakteryzuje się jasnością wyższą o 60% oraz kontrastem większym o 40% niż gdziekolwiek indziej. Obraz jest czystszy, zdecydowanie wyraźniejszy, a kolory głębsze. IMAX® opracował na potrzeby własnych filmów trójwymiarowych specjalną kamerę 3D, która w jednej obudowie skupia dwa obiektywy. Projekcja w kinach IMAX® również odbywa się z dwóch projektorów równocześnie. Efektem są dwa, równoległe filmy – odpowiednio dla prawego i lewego oka. W specjalnych, spolaryzowanych  okularach IMAX®, lewe i prawe oko odbierają dedykowany im obraz, a nasz mózg tworzy iluzję rzeczywistości 3D. Dlatego wyświetlany na ekranie obraz jest bardzo realistyczny i wciąga widza w akcję.

System dźwiękowy w kinach IMAX® jest dostosowywany indywidualnie do sali. W przeciwieństwie do standardowego dźwięku przestrzennego, system IMAX® potrafi wyemitować dźwięk dochodzący do określonego miejsca widowni, nawet jeśli w tym miejscu nie ma głośnika. Efektem połączenia niesamowitego dźwięku i ostrego jak brzytwa obrazu jest niezwykle intensywne i realistyczne kinowe przeżycie.

4DX® – Absolutne kinowe przeżycie

Seans w sali ŠKODA 4DX® to maksymalne kinowe przeżycie dla fanów ekstremalnych wrażeń! Gdy widzowie usiądą w ruchomych fotelach z symulatorami ruchu wznoszenia, kołysania i falowania, doskonale zsynchronizowanymi z wydarzeniami na ekranie, naprawdę poczują się jak środku akcji! Gdy fotel zaczyna drgać, widzowie mają wrażenie, że ścigają się w zawrotnym tempie samochodami po torze wyścigowym, są w samym środku strzelaniny gangów w Nowym Jorku, lecą rakietą w przestworzach międzygalaktycznych lub że nagle zaczyna się trzęsienie ziemi!

Dodatkowo widzowie podczas projekcji fizycznie odczuwają różne sensoryczne efekty specjalne, które odpowiadają temu, co w danym momencie dzieje się na ekranie np. wiatr, podmuchy powietrza imitujące świst kul koło ucha, opadającą mgłę, błyski piorunów, krople rozbryzgującej się wody, stroboskopy, wibracje czy różnorodne zapachy np. wybuchów, morskiej bryzy i wielu innych. To wszystko powoduje, że widz wciela się w role bohatera, odczuwa to co on stając się częścią filmu.

Znalezione obrazy dla zapytania Cinema City

STREFA VIP – kino all inclusive

Strefa VIP to kino dla najbardziej wymagających kinomanów, którzy chcą przeżyć kinowe emocje z domieszką luksusu. To wydzielona część kina z komfortowym lobby i 3 kameralnymi salami. Widzowie mogą delektować się świeżo przyrządzonymi daniami na ciepło i zimno z różnorodnych kuchni, ulubionymi orzeźwiającymi napojami, świeżo parzoną kawą i pysznymi deserami. Menu kinowe, czyli nachosy, popcorn i inne przekąski także są dostępne bez limitu.

Na seansie filmowym w jednej z 3 kameralnych sal, wyposażonych w skórzane, eleganckie, elektrycznie regulowane fotele premium z oparciem i podnóżkiem, widzowie mogą zrelaksować się i cieszyć się projekcją w formacie 2D lub 3D. VIP to również idealne miejsce, by celebrować szczególne okazje, romantyczne wieczory lub po prostu przyjść do kina na swój ulubiony film z przyjaciółmi i spędzić wspólnie cały wieczór.

Znalezione obrazy dla zapytania cinema city vip

DOLBY ATMOS®

Przełomowy system dźwiękowy Dolby Atmos® to najnowsze osiągnięcie w dziedzinie technologii dźwięku, skok naprzód i kompletnie nowa jakość rozrywki. Jak to działa? Dolby Atmos® jest w stanie pomieścić do 128 ścieżek audio. W sali z nagłośnieniem Dolby Atmos® każdy głośnik na widowni, a łącznie może ich być nawet 64, jest niezależnym źródłem dźwięku, a procesor systemu Dolby Atmos sam określa, jak najlepiej dostosować dźwięk filmowy do rozmiarów widowni. Dzięki licznym głośnikom, rozmieszczonym w strategicznych miejscach wokół sali oraz nad głowami widzów, dźwięk dociera do każdego miejsca na widowni, wypełniając salę kinową i opływając widza ze wszystkich stron. Powoduje to, że dźwięki akcji, rozmowy bohaterów i muzyka filmowa tworzą pełniejszą, głębszą i bardziej stymulującą zmysły warstwę audio. Widzowie mogą usłyszeć np. jak spada liść, lot helikoptera dookoła sali, czy rozchodzące się w górach echo. Dzięki temu Dolby Atmos® dosłownie wrzuca widza w sam środek akcji i przez to dostarcza mu niesamowitych emocji.

Podsumowując: Zazdroszczę mieszkańcom Wrocławia tej kinowej świątyni. Chociaż mieszkając w Warszawie obyłem się już z salami Atmos, IMAX czy 4DX to umieszczenie ich wszystkich w jednym kinie robi wrażenie! Cinema City Wroclavia od dziś jest moim obowiązkowym punktem wycieczki przy przyszłych wizytach we Wrocławiu!

Ilustracja główna i zdjęcia: Materiały prasowe, Cinema City

Redaktor naczelny

Założyciel i właściciel Movies Room. Z wykształcenia prawnik i certyfikowany mediator sądowy . Redaktor naczelny, grafik i account manager. Gustuje w kinie rozrywkowym jak i w filmach, po których psychikę trzeba zbierać z podłogi. Fan Batmana, Dartha Vadera, Geralta z Rivii i innych "bad-assów" popkultury.

Odpowiedzialny za koordynacje zespołu, public relations, marketing oraz publicystykę wszystkich działów.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?