Advertisement

47 roninów z kontynuacją na Netfliksie! Akcja… w cyberpunkowej rzeczywistości

Przed dniem dzisiejszym raczej mało kto obstawiałby, że do czegoś takiego dojdzie. Otóż wygląda na to, że jedna z największych klęsk finansowych co najmniej ostatniej dekady otrzyma sequel.

I nie, nie pomyliliśmy się w opisie. Druga część będzie umiejscowiona w cyberpunkowej przyszłości, gdzie umieści się sporo nawiązań do m.in. kina samurajskiego czy japońskich horrorów. Reżyserem projektu został Ron Yuan, dotąd bardziej znany jako aktor i kaskader aniżeli reżyser.

kadr z filmu 47 roninów

Zobacz również: The Umbrella Academy – nowe wideo o odtwórcy Klausa!

Opis pierwszej części: film oparty na legendarnej historii 47 roninów z początku XVIII wieku.  Grupa samurajów przez rok planowała zemstę za śmierć swojego pana na urzędniku sądowym. Winni morderstwa, zgodnie z kodeksem bushido, popełnili grupowe seppuku. Do dziś uważani są za bohaterów narodowych, symbol walki o sprawiedliwość nawet za cenę życia.

Źródło: Deadline / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?