Advertisement

Avengers: Koniec gry – twórcy opowiadają o ostatniej scenie

Uwaga: news zawiera spoilery związane z filmem Avengers: Koniec gry.

Najnowsza część Avengers – szczególnie jej końcówka – nastręcza fanom wiele pytań. Na pewne odpowiedzieli bracia Russo.

Oczywiście fani mocno zastanawiają się nad tym, jakim cudem Kapitan Ameryka pojawił się na ławeczce jako starszy mężczyzna. Wielokrotnie wysunięto już zarzut, jakoby ta scena nie była zgodna z zasadami podróży w czasie, a Steve wraz z Peggy utworzył innną linię czasową. Joe Russo odpowiedział na to:

Jeżeli Kapitan wrócił do przeszłości i tam żył, stworzył alternatywną rzeczywistość. Pytanie pozostaje, jak powrócił do aktualnej rzeczywistości, aby oddać tarczę?

Joe tłumaczy, że nie jest to związane z błędem logicznym, tylko po prostu wątek ten stanowi jedną z wielu warstw, które obmyślali przez lata i jeszcze nie ujawnili. Kluczem ma być Bucky, który znał Rogersa o wiele lepiej niż przykładowo Falcon. Być może to właśnie materiał do wyjaśnienia w przygodach Bucky’ego i Sama na Disney+?

Fot. Zade Rosenthal/Marvel Studios

Zobacz również: Sony planuje stworzyć serialowe uniwersum Spider-Mana!

Avengers: Koniec Gry to zwieńczająca 22 połączone ze sobą filmy w ramach MCU oraz czwarta odsłona cross-overowej sagi Avengers. W zeszłorocznym Avengers: Wojna bez granic tytułowa grupa superbohaterów stawiła czoła Thanosowi. Herosi mieli na celu udaremnienie planu złoczyńcy polegającego na wymazaniu połowy populacji wszechświata za pomocą kamieni nieskończoności. Niestety, pomimo starań herosów, złoczyńca zebrał wszystkie artefakty i co za tym idzie, spełnił swoje marzenie o perfekcyjnej równowadze w kosmosie. Przerzedzona ekipa Mścicieli  postanawia raz jeszcze zmierzyć się z potężnym Thanosem.

Aktualna obsada widowiska składa się z następujących gwiazd: Robert Downey Jr., Chris Evans, Mark Ruffalo, Scarlett Johansson, Chris Hemsworth, Jeremy Renner, Don Cheadle, Bradley Cooper, Danai Gurira, Paul Rudd, Brie Larson, Karen Gillan i Josh Brolin. Za reżyserię odpowiadają Joe i Anthony Russo, a scenariusz przygotowali Christopher Markus i Stephen McFeely. Film trwać będzie około trzy godziny.

Premiera superprodukcji nastąpiła 25 kwietnia. Dzień wcześniej pojawiły się też pokazy przedpremierowe.

Źródło: ew.com / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe 

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?