Colin Trevorrow zdradza szczegóły fabuły kolejnej części Jurassic World!

Reżyser Colin Trevorrow zdradził niedawno kilka szczegółów na temat potencjalnej fabuły trzeciej części Jurassic World! Wygląda na to, że seria przejdzie prawdziwą ewolucję i dostosuje się do współczesności.

Jurassic World

Fot.: Universal Pictures

Zobacz również: Steven Spielberg pomysłodawcą oraz sercem i duszą filmu Bumblebee!

Pod koniec filmu Jurassic World: Upadłe królestwo dinozaury nareszcie przedostały się do świata ludzi. W związku z tym, zagorzali fani omawianej sagi zaczęli snuć domysły na temat jej kolejnej części. W ich umysłach zrodziła się wizja ogromnych bestii miażdżących kolejne, niczego niespodziewające się miasteczka. Tor rozumowania wydawał się dobry. Przecież sceny po napisach ukazały drapieżników alfa w samym środku Las Vegas, lecz Colin Trevorrow ma zupełnie inną wizję kontynuacji swojego widowiska.

Z pewnością nie zamierza podążać drogą obraną przez współczesną wersję Planety małp. Twórca woli mniej destrukcyjne rozwiązania.

Zwyczajnie nie mam pojęcia, co mogłoby pchnąć dinozaury do oblegania i terroryzowania miast. Przecież nie potrafią się same zorganizować. Aktualnie mamy drapieżniki alfa swobodnie przemieszczające się po terenach otaczających miasta na całym znanym nam świecie. Dinozaury nie mają zamiaru umawiać się paczkami na polowania, których celem będą ludzie i zamieszkiwane przez nich obszary. Świat, który mnie ekscytuje, to taki, gdzie istnieje możliwość wpadnięcia na dinozaura podczas jazdy samochodem na zamglonej drodze lub w trakcie obozowiska, późną nocą. Widzicie to? Mówię o świecie, w którym interakcje z dinozaurami są nieprawdopodobne ale jednak możliwe. Możemy to przyrównać do zderzenia się z niedźwiedziami lub rekinami. Polujemy na zwierzęta, handlujemy nimi, hodujemy je, często też spożywamy oraz wchodzimy bez pozwolenia na ich terytorium, płacąc za to niekiedy surową cenę, lecz przenigdy nie próbujemy wszczynać z nimi wojny. Jeśli faktycznie postanowilibyśmy się potykać ze zwierzętami, to już dawno przegralibyśmy tę walkę.

Mimo iż odpowiedź wydaje się nudna, to próba zadomowienia się dinozaurów we współczesnym świecie jest zdecydowanie znacznie bardziej interesująca niż kolejny T-Rex biegający ulicami Nowego Jorku, czyż nie? Jeśli nie, to przynajmniej jest to jakaś próba odświeżenia zmierzającej do wyginięcia marki. Oby odrodziła się jak feniks z popiołów.

Źródło: ComicBookMovie.com / Ilustracja wprowadzenia – Universal Pictures

Redaktor

Redaktor prowadzący działu: Z ostatniej chwili. Miłośnik kina akcji lat 80., produkcji młodzieżowych oraz wysokobudżetowych filmów przygodowych, fantasy i science-fiction. Widz szczególnym podziwem darzący oldskulowe animacje, a także pełne magii i wdzięku obrazy Disneya. Poza tym meloman i zwolennik gier komputerowych - fan Tomb Raidera i urody panny Lary Croft - który ukończył Politechnikę Gdańską i z wykształcenia jest specjalistą w dziedzinie szeroko pojętej chemii. Poza tym osoba publikującą na wielu portalach, którymi są: Filmweb.pl, Altao.pl i CdAction.pl.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?