the old guard background Advertisement

Diuna – aktor z Przyczajonego tygrysa, ukrytego smoka w obsadzie

Mieliśmy ostatnio przerwę przy ogłaszaniu kolejnych członków obsady adaptacji powieści Franka Herberta w wydaniu Villeneuve’a. No to teraz pojawił się kolejny aktor.

Chang Chen, znany przede wszystkim z azjatyckiego megahitu Przyczajony tygrys, ukryty smok, a ostatnio  Zabójczyni, wystąpi w roli Wellingtona Yueha, nadwornego lekarza rodu Atrydów.

Diuna

kadr z filmu Przyczajony tygrys, ukryty smok

Zobacz również: Diuna – Jason Momoa kolejną gwiazdą prowadzącą rozmowy w sprawie roli!

Opis: Historia ukazana w powieści będącej pierwszą częścią Kronik Diuny przenosi nas w przyszłość na planetę Arrakis (Diunę). Znajduje się na niej bezcenny surowiec – melanż, który umożliwia przewidywanie przyszłości, unikając w ten sposób niebezpieczeństw związanych z podróżami kosmicznymi. Planeta zostaje oddana w lenno rodowi Atrydów, jednak ród Harkonnenów dokonuje przewrotu. Tak bohaterowie powieści zostają wplątani w wir polityki, religii oraz walki o wpływy.

Produkcją obrazu zajmą się Thomas Tull, Mary Parent i Cale Boyter przy współpracy z producentami wykonawczymi, którymi zostali Brian Herbert, Byron Merritt oraz Kim Herbert. Do potwierdzonych członków obsady należą już  Timothée Chalamet, Stellan Skarsgård, Rebecca Ferguson, Dave Bautista i Charlotte Rampling. W filmie mogą też zagrać  Oscar Isaac, Josh Brolin i Zendaya, którzy prowadzą obecnie negocjacje w kwestii swoich ról.

Źródło: comicbookmovie.com / Ilustracja wprowadzenia: kadr z filmu Przyczajony tygrys, ukryty smok

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?