the old guard background Advertisement

Diuna – znamy kompozytora!

Oprócz imponującej obsady, film Villeneuve’a będzie miał w swoich szeregach kompozytora o renomie, która mówi sama za siebie.

Muzykę stworzy nie kto inny, jak Hans Zimmer – prawdziwy ekspert od budowania napięcia w epickich historiach. Poza tym, ogłoszono również, że pierwsze zdjęcia będą robione w Jordanii i Budapeszcie.

Diuna

Janos Marjai / MTI / AP

Zobacz również: Diuna – aktor z Przyczajonego tygrysa, ukrytego smoka w obsadzie

Opis: Historia ukazana w powieści będącej pierwszą częścią Kronik Diuny przenosi nas w przyszłość na planetę Arrakis (Diunę). Znajduje się na niej bezcenny surowiec – melanż, który umożliwia przewidywanie przyszłości, unikając w ten sposób niebezpieczeństw związanych z podróżami kosmicznymi. Planeta zostaje oddana w lenno rodowi Atrydów, jednak ród Harkonnenów dokonuje przewrotu. Tak bohaterowie powieści zostają wplątani w wir polityki, religii oraz walki o wpływy.

Produkcją obrazu zajmą się Thomas Tull, Mary Parent i Cale Boyter przy współpracy z producentami wykonawczymi, którymi zostali Brian Herbert, Byron Merritt oraz Kim Herbert. Do potwierdzonych członków obsady należą już  Timothée Chalamet, Stellan Skarsgård, Rebecca Ferguson, Dave Bautista i Charlotte Rampling. W filmie mogą też zagrać  Oscar Isaac, Jason Momoa, Josh Brolin i Zendaya, którzy prowadzą obecnie negocjacje w kwestii swoich ról.

Źródło: comingsoon.net / Ilustracja wprowadzenia: kadr z filmu Przyczajony tygrys, ukryty smok

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?