Dwóch papieży – pierwszy zwiastun filmu Netfliksa!

Jeszcze w tym roku czeka nas prawdziwa aktorska uczta i jednocześnie poruszona bardzo ciekawa tematyka.

Dwóch papieży – w tytułowych rolach Hopkins i Pryce – pojawiło się z pierwszym swoim trailerem. Jak można było się spodziewać, czeka nas mnóstwo świetnie zapowiadających się dialogów i zapraszająca do dyskusji fabuła na niezwykle aktualny temat.

Zobacz również: Joker – reżyser przez rok przekonywał producentów do swojej wizji

Jak podaje Netflix, Dwóch papieży oparte jest o autentyczne wydarzenia. W 2012 roku kardynał Bergoglio (Jonathan Pryce), głęboko zawiedziony kierunkiem, w którym zmierza Kościół Katolicki prosi papieża Benedykta (Anthony Hopkins), aby pozwolił mu przejść na emeryturę. Zamiast tego nękany wątpliwościami i stojący w obliczu skandalu Benedykt wzywa swojego najsurowszego krytyka i przyszłego następcę do Watykanu, aby wyjawić mu tajemnicę, która wstrząśnie podstawami kościoła. Na tle toczącej się za murami Watykanu walki tradycji z postępem i poczucia winy z przebaczeniem, te dwie skrajnie różniące się postacie będą musiały stawić czoła przeszłości i znaleźć wspólny język. To wszystko, aby zapewnić przetrwanie kościoła i nie stracić zaufania milionów wyznawców.

Premiera odbędzie się 20 grudnia.

Źródło: Youtube / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?