Irlandczyk – problemy z dystrybucją kinową

Choć film Martina Scorsese trafi przede wszystkim na platformę Netflix, piętrzą się kolejne problemy związane z pomysłem.

Irlandczyk jest traktowany po macoszemu przez wiele kinowych sieci. Najpierw problemy zaistniały w paru miejscach w USA – konkretnie w AMC Theaters i Cineplex –  gdzie nie aprobowano premiery filmów znajdujących się jednocześnie w serwisach streamingowych. Jak podaje Deadline, dołączyła do nich Vue, sieć skupiająca wiele europejskich kin, tak samo jak i Picturehouse Cinemas, zajmujące się brytyjskimi salami kinowymi. Przedstawiciele Vue wydali nawet oświadczenie, że pomimo szacunku do Scorsese i jego nowego dzieła nie mają zamiaru robić pełnej dystrybucji kinowej produkcji, która jednocześnie dystrybuowana jest gdzie indziej.

Irlandczyk

Netflix

Zobacz również: Irlandczyk będzie najdłuższym filmem Martina Scorsese!

Irlandczyk to osadzona w powojennej Ameryce epicka gangsterska opowieść widziana oczami weterana II wojny światowej Franka Sheeerana, oszusta i płatnego mordercy pracującego dla najbardziej osławionych przestępców XX wieku. Rozgrywająca się na przestrzeni kilkudziesięciu lat saga poświęcona jest jednej z największych zagadek kryminalnych w historii Stanów Zjednoczonych – tajemniczemu zaginięciu legendarnego przywódcy związków zawodowych Jimmy’ego Hoffa. Widzowie wezmą udział w brutalnej podróży, podczas której zostanę przed nimi odsłonięte kulisy funkcjonowania przestępczego półświatka, wewnętrznych walk o wpływy oraz kryminalnych powiązań ze światem polityki.

Opowieść o Franku Sheeranie 27 września otworzy festiwal filmowy w Nowym Jorku. 1 listopada film pojawi się w wybranych kinach, a 27 listopada zadebiutuje na Netflixie. W obsadzie znajdują się takie ikony kina z gangsterami jak: Robert De Niro, Al Pacino i Joe Pesci.

Źródło: Deadline / Ilustracja wprowadzenia: Netflix

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?