Netflix z własnym kinem!

Szturm platformy Netflix na kinowe salony trwa. W ubiegłym roku gigant streamingowy doczekał się oscarowej Romy, która stała się jednym z bardziej rozpoznawalnych produkcji gatunku ostatnich lat. Ale na tym nie mają zamiaru poprzestawać.

Legendarne kino Paris Theatre w Nowym Jorku miało być już jedynie melodią przeszłości. W sierpniu zostało zamknięte na cztery spusty i wydawało się, że raczej prędko nie dojdzie do powrotu do emitowania jakichkolwiek produkcji w tymże miejscu. Tymczasem dla Netfliksa było to idealną okazją, aby trafić ze swoimi materiałami na zupełnie nowy grunt. Pierwszym krokiem okazało się wielkie otwarcie kultowej sali, by odtwarzać Historię małżeńską. Ale na tym sprawa się nie zakończy. Planowane jest regularne puszczanie kolejnych produkcji platformy właśnie w tym miejscu.

Zobacz również: Historia małżeńska zmierza do kin! Zobacz film na wielkim ekranie!

Biorąc pod uwagę to, że od ubiegłego roku Netflix ma świetną passę, jeżeli chodzi o ich filmowe produkcje, a taktyka zasypywania widzów partiami co najwyżej średnich pozycji zaczyna być przestarzała, to może być strzał w dziesiątkę.

Ostatnio sami możemy obejrzeć dwie znakomite produkcje Netfliksa w salach kinowych. Jedna z nich skończyła już swój bieg, druga zaś wkrótce się pojawi.

Irlandczyk to osadzona w powojennej Ameryce epicka gangsterska opowieść widziana oczami weterana II wojny światowej Franka Sheeerana, oszusta i płatnego mordercy pracującego dla najbardziej osławionych przestępców XX wieku. Rozgrywająca się na przestrzeni kilkudziesięciu lat saga poświęcona jest jednej z największych zagadek kryminalnych w historii Stanów Zjednoczonych – tajemniczemu zaginięciu legendarnego przywódcy związków zawodowych Jimmy’ego Hoffa. Widzowie wezmą udział w brutalnej podróży, podczas której zostanę przed nimi odsłonięte kulisy funkcjonowania przestępczego półświatka, wewnętrznych walk o wpływy oraz kryminalnych powiązań ze światem polityki. W obsadzie znajdują się takie ikony kina z gangsterami jak: Robert De Niro, Al Pacino i Joe Pesci.

Historia małżeńska jest słodko-gorzką historią związku dwojga ludzi, których związek chyli się ku upadkowi. Charlie i Nicole muszą znaleźć sposób, by wyjść na prostą i znaleźć najlepsze rozwiązanie dla nich samych i ich dziecka. Poza Johansson i Driverem, w filmie zagrają też m.in. Ray Liotta, Laura Dern i Alan Alda. Film pojawi się w polskich kinach pomiędzy 29 listopada a 6 grudnia.

Źródło: Deadline / Ilustracja wprowadzenia: Netflix

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?