Piłsudski – pierwszy zwiastun filmu z Borysem Szycem w głównej roli

Zaprezentowano pierwszy zwiastun filmu Piłsudski, który opowie o mniej znanych losach polskiego bohatera niepodległościowego. W tytułowej roli pojawia się Borys Szyc.

Oficjalny opis filmu: Jest rok 1901. Józef Piłsudski „Ziuk” (Borys Szyc) po brawurowej ucieczce ze szpitala psychiatrycznego ponownie staje na czele polskiego podziemia niepodległościowego. Nieugięty na polu walki, w życiu prywatnym poddaje się namiętności, rozdarty między dwiema kobietami – żoną (Magdalena Boczarska) i kochanką (Maria Dębska). Przez zachowawczych członków Polskiej Partii Socjalistycznej uważany za terrorystę, Piłsudski wraz z najbliższymi współpracownikami nie cofnie się przed niczym – zamachami na carskich urzędników i najwyższych oficerów, szmuglowaniem bomb, zuchwałym napadem na pociąg – by osiągnąć swój cel: niepodległą Polskę. Zbliża się rok 1914 i „Ziuk” widzi nowe szanse na realizację niemożliwego. „Piłsudski” to kino awanturnicze, płomienny romans, historia Marszałka, jakiej dotąd nie znano.

Zobacz również: Ziuk. Młody Piłsudski – zwiastuny nowego serialu TVP1. Premiera 11 listopada

piłsudski szyc

fot. Jarosław Sosiński/SF KADR

Reżyserem i scenarzystą filmu jest Michał Rosa (Czas honoru, Bodo, Szczęście świata, Rysa). Za zdjęcia odpowiada Piotr Śliskowski (303. Bitwa o Anglię, Generał Nil). Obok Borysa Szyca w obsadzie Piłsudskiego znajdują się Magdalena Boczarska, Jan Marczewski, Maria Dębska, Józef Pawłowski, Tomasz Schuchardt, Kamil Szeptycki, Eliza Rycembel, Marcin Hycnar. Producentem filmu jest Studio Filmowe Kadr.

Film Piłsudski trafi do kin 13 września. Za dystrybucję odpowiada NEXT FILM.

Źródło: youutbe.com / ilustracja wprowadzenia: fot. Jarosław Sosiński/ SF KADR

Dziennikarz

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: k.stawinski@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Marla pisze:

Czytam na róznych forach jak wiele osób ma obiekcję, co do wyboru Szyca do głownej roli. Ja po fotosach i zwiastunie jestem innego zdania, charakteryzacja oraz kostiumy naprawdę są na najwyższym poziomie. Szyc jest aktorem charyzmatycznym, wierzącym w projekt nad ktorym pracuje. A z wydawaniem negatywnych opinii radziłabym wstrzymać się do oficjalnej premiery.

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?