Ziuk. Młody Piłsudski – zwiastuny nowego serialu TVP1. Premiera 11 listopada

Ziuk. Młody Piłsudski to nowy serial historyczny TVP1 od scenarzystów Czasu honoru, który ma trafić do ramówki stacji w pierwszej połowie 2019 roku. 11 listopada o godzinie 17.20 (powtórka o 22:15) zaprezentowany zostanie widzom odcinek specjalny. W sieci pojawiły się pierwsze zapowiedzi sensacyjno-przygodowej produkcji o Józefie Piłsudskim i grupie spiskowców walczących z caratem na przełomie XIX i XX wieku.

Serial Ziuk. Młody Piłsudski skupi się na mniej znanych, wczesnych latach życia przyszłego Marszałka Polski. Głównym bohaterem jest młody Józef Piłsudski i jego najbliżsi przyjaciele – późniejsi premierzy i prezydenci. Akcja toczy się w Wilnie, Petersburgu, Łodzi, Warszawie i Krakowie. Serial rozpoczyna się od zamachu na cara Aleksandra II w Petersburgu w roku 1881, a kończy napadem na pociąg w podwileńskich Bezdanach w roku 1908.

Zobacz również: Przegląd polskich seriali. Co pojawi się w najbliższych miesiącach?

Scenariusz serialu napisał Jarosław Sokół (Czas honoru1920. Bitwa warszawskaPieniądze to nie wszystkoSuperprodukcja) i Ewa Wencel (Czas honoru), a reżyserem jest Jarosław Marszewski (Bikini BlueKomisja morderstw). W roli Józefa Piłsudskiego zobaczymy dwóch aktorów. W Piłsudskiego-gimnazjalistę wcieli się Kuba Dyniewicz (Mecenas Lena Barska, Belle Epoque, Druga szansa), a w dorosłej wersji zobaczymy Grzegorza Otrębskiego (Komisarz Alex, Na wspólnej, Na dobre i na złe, Po prostu przyjaźń) . W obsadzie znaleźli się również Roman Gancarczyk, Sebastian Cybulski, Jan Englert, Urszula Grabowska oraz Marek Kalita.

Zobacz również: Borys Szyc jako Marszałek Piłsudski. Pierwsze zdjęcia z planu

Odcinek specjalny Ziuk. Młody Piłsudski wyemitowany zostanie na TVP1 w niedzielę 11 listopada o godzinie 17.20 i 22:15. Całą produkcję, która liczyć będzie 13 odcinków, widzowie TVP będą mogli zobaczyć dopiero w 2019 roku.

źródło: youtube.com / ilustracja wprowadzenia: TVP

Dziennikarz

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: k.stawinski@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?