Słodki koniec dnia – zwiastun filmu z Krystyną Jandą i Kasią Smutniak

Słodki koniec dnia to najnowszy film Jacka Borcucha, który w tym roku pokazywany był amerykańskim festiwalu Sundance, a za rolę w nim jury festiwalu nagrodziło Krystynę Jandę. Dystrybutor produkcji zaprezentował w sieci zwiastun obrazu.

Słodki koniec dnia to historia o miłości, tęsknocie i utraconych nadziejach. O lęku przed nieznanym i pasji życia. Miejscem akcji filmu jest włoska prowincja, etruskie miasto Volterra. Tu od lat mieszka Maria – polska poetka, laureatka Nagrody Nobla, autorytet moralny. Świat bohaterów zostaje wywrócony do góry nogami, gdy otrzymują szokującą wiadomość o zamachu terrorystycznym w Rzymie. Bezkompromisowość i niepoprawność polityczna Marii okazują się mieć dramatyczne konsekwencje. W roli Marii zobaczymy Krystynę Jandę. W roli córki partneruje jej Kasia Smutniak. W projekt zaangażowana jest międzynarodowa obsada, m.in. Antonio Catania, Lorenzo de Moor, Vincent Riotta, Robin Renucci.

Autorami scenariusza są Jacek Borcuch i Szczepan Twardoch. Dla pierwszego z nich jest to piąty tytuł na podstawie autorskiego scenariusza (po m.in. Wszystko, co kocham i Nieulotnych). Dla Szczepana Twardocha, autora takich książek jak Morfina czy Król i laureata Nagrody Fundacji im. Kościelskich, Nagrody Nike i Paszportu „Polityki”, to debiut w roli scenarzysty. Za zdjęcia odpowiada Michał Dymek, a za scenografię Elwira Pluta.

Zobacz również: Robert Pattinson i syn Denzela Washingtona w nowym filmie Nolana

Polska premiera już 10 maja 2019 roku. Dystrybutorem jest firma Next-Film.

Źródło: youtube.com / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Dziennikarz

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: k.stawinski@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?