Solid Gold – kulisy wielkiej afery w zwiastunie filmu Jacka Bromskiego

Solid Gold to inspirowany historią afery Amber Gold thriller sensacyjny w reżyserii Jacka Bromskiego. W sieci pojawił się oficjalny zwiastun filmu.

Kaja Miller (Marta Nieradkiewicz) jest młodą, ambitną policjantką. W czasie jednej z akcji zostaje porwana i zgwałcona przez gangsterów. Uciekając, zabija swoich oprawców, ale w służbowym raporcie zataja okoliczności zajścia i odchodzi z pracy. Osiem lat później do Gdyni ściąga ją jej były szef – Nowicki (Janusz Gajos), wysoki oficer CBŚ, który stoi na czele zespołu prowadzącego dochodzenie w sprawie biznesowo-politycznych powiązań na Pomorzu. Grupa ma za zadanie rozpracowanie przestępców zajmujących się budowaniem piramidy finansowej o ogromnym zasięgu. Tropy prowadzą do Kaweckiego (Andrzej Seweryn) – nieuczciwego biznesmena wykorzystującego polityczne znajomości do ochrony własnych interesów. Śledztwo zatacza coraz szersze kręgi i obnaża powiązania świata biznesu, służb i przestępczości zorganizowanej.

Zobacz również: Solid Gold – oświadczenie TVP w sprawie wycofania filmu z Festiwalu w Gdyni

W obsadzie filmu znajdują się słynne postaci polskiego kina: Janusz Gajos, Andrzej Seweryn, Marta Nieradkiewicz, Olgierd Lukaszewicz, Danuta Stenka, Piotr Stramowski, Mateusz Kościukiewicz, Krzysztof Stroiński, Artur Żmijewski, Ewa Kasprzyk, Marcin Czarnik oraz wokalista Maciej Maleńczuk.

Na duże ekrany Solid Gold ma trafić 29 listopada. Film do kin wprowadzi Kino Świat.

Źródło: informacja prasowa / ilsustracja: materiały prasowe

Dziennikarz

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: k.stawinski@moviesroom.pl

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?