Szykujcie się na serialową kontynuację kultowego Willow!

Ponad trzy dekady temu Ron Howard razem z Georgem Lucasem stworzyli film fantasy o tytule Willow. Tak więc obraz został wydany w 1988 roku. Jego produkcją oraz samą historią zajął się wówczas Lucas, a reżyserią Howard. Gwiazdą dzieła został Warwick Davis, który wcielił się w pewnego rodzaju magika o imieniu Willow Ufgood. Mimo iż sam film osiągnął przeciętny wynik finansowy w globalnym box offisie, to z czasem stał się kultowy zyskując wierne grono fanów.

Dzięki portalowi Variety, mogę Was poinformować, iż Howard był ostatnio gościem jednego z podcastów Happy Sad Confused. W jego trakcie twórca oznajmił, że na poważnie rozważa się nakręcenie sequela Willowa w postaci kilkuodcinkowej serii dla platformy streamingowej Disney+. Serialem miałby zająć się sam Howard, którego wspomógłby w przedsięwzięciu scenarzysta Jonathan Kasdan. Twórca zdradził też, że widzowie, jeśli projekt dojdzie do skutku, zobaczą w nim ponownie Warwicka Davisa. Co Wy na to?

Willow

Fot.: Metro-Goldwyn-Mayer (MGM)

Zobacz również: Aladyn – przepiękny, IMAXowy plakat filmu!

Warwick jest po prostu świetny, to bez wątpienia bardzo dobry aktor. W związku z tym mam nadzieję, że dostanę okazję zaprezentowania Wam dorosłego Willowa w akcji.

Stwierdził Howard.

Chociaż Willow nigdy nie otrzymał kinowej kontynuacji, Lucas i były scenarzysta serii X-Men, czyli Chris Claremont stworzyli powieściową trylogię osadzoną w rzeczonym uniwersum. W roku 1995 światło dzienne ujrzała książka Shadow Moon, która rozpoczęła trylogię Chronicles of the Shadow War. Fabuła cyklu koncertowała się na Elorze Danan. Bohaterka to młoda dziewczyna, którą chronił przed niebezpieczeństwa Willow, gdy ta była jeszcze dzieckiem.

Źródło: ComingSoon.net / Ilustracja wprowadzenia –  Metro-Goldwyn-Mayer (MGM)

Redaktor

Redaktor prowadzący działu: Z ostatniej chwili. Miłośnik kina akcji lat 80., produkcji młodzieżowych oraz wysokobudżetowych filmów przygodowych, fantasy i science-fiction. Widz szczególnym podziwem darzący oldskulowe animacje, a także pełne magii i wdzięku obrazy Disneya. Poza tym meloman i zwolennik gier komputerowych - fan Tomb Raidera i urody panny Lary Croft - który ukończył Politechnikę Gdańską i z wykształcenia jest specjalistą w dziedzinie szeroko pojętej chemii. Poza tym osoba publikującą na wielu portalach, którymi są: Filmweb.pl, Altao.pl i CdAction.pl.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?