Advertisement
Advertisementpixel

Tsubasa ponownie w polskiej telewizji!

Z okazji zbliżających się Mistrzostw Świata w piłce nożne, które odbędą się już tego lata w Rosji, Telewizja Polska postanowiła ponownie wyemitować serial anime pt. Kapitan Tsubasa (w Polsce znany również jako Kapitan Jastrząb). Produkcję dużą sympatią darzą obecni trzydziestolatkowie, którzy mieli z nią styczność na antenie Polonii 1, ale włodarze Telewizji Polskiej liczą na pewno, że przyciągną przed telewizory również dzieci nieznające jeszcze tej historii.

Przygody Tsubasy Ozory będzie można śledzić już od 1 maja. Codziennie na antenie TVP Sport prezentowane będą dwa odcinki w godzinach 8.00 i 8.30.

Captain Tsubasa 1983 banner

Zobacz również: Wiedźmin – nowe informacje oraz komentarz do ostatnich wieści od twórczyni serialu

Kapitan Tsubasa był emitowany w Japonii w latach 1983-1986. W Polsce widzowie mogli go poznawać w wersji z oryginalnym – japońskim lub włoskim dubbingiem oraz z lektorem, gdzie mogliśmy usłyszeć m.in. kultowy głos Tomasza Knapika. W latach 2001-2002 z okazji Mistrzostw Świata w piłce nożnej w Japonii i Korei Południowej powstała również kontynuacja pt. Captain Tsubasa: Road to 2002.

Japonia także nadal pamięta o Tsubasie, dlatego też od 3 kwietnia 2018 roku w japońskiej telewizji emitowany jest kompletny remaster serii z 1983 roku, gdzie zastosowano współczesną animację wykorystywaną w obecnie emitowanych seriach anime. Dla chcących nie powinno być problemem znalezienie w internecie tej wersji z polskimi napisami.

https://www.youtube.com/watch?v=unIh9vnzZp8

Zobacz również: Batman Ninja – pierwsze 2 minuty animacji!

Źródło: fdb.pl / Ilustracja wprowadzenia: kadr z serialu

Dziennikarz

Zawodowy kanapowiec, którego siłą trzeba powstrzymywać przed obejrzeniem kolejnego odcinka serialu. Wieloletni fan kina azjatyckiego - żaden łamiący prawa fizyki chiński wojownik czy wytatuowany japoński gangster nie jest mu straszny. Podczas wypadu do kina ze znajomymi nie pogardzi również dobrym filmem superbohaterskim.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?