House of Cards – nowi bohaterowie na pierwszych zdjęciach!

Szósty sezon House of Cards nadchodzi coraz większymi krokami, dlatego ostatnimi czasy obserwujemy coraz więcej materiałów promocyjnych finału flagowej serii Netflixa. Już jakiś czas temu dowiedzieliśmy się, że do obsady produkcji dołączą Greg Kinnear i Martha Diane Lane. Teraz możemy podziwiać tę dwójkę aktorów na pierwszych zdjęciach. Dostaliśmy również nieco szczegółów odnośnie ich postaci.

Zobacz również: Mroczne umysły – recenzja młodzieżowego filmu producentów Stranger Things!

House of Cards Season 6

Fot. Netflix

House Of Cards Season 6

fot. Netflix

House Of Cards Season 6

fot. Netflix

House Of Cards Season 6

fot. Netflix

Nominowani do Oscara Diane Lane i Greg Kinnear pojawią się w nowym sezonie House of Cards. Wcielą się w role Annette i Billa Shepherdów – rodzeństwa, które odziedziczyło Shepherd Unlimited, wiodący na rynku konglomerat przemysłowy. Ich rodzinne koneksje i zakulisowe działania wywierają ogromny wpływ na amerykańską scenę polityczną. Łączy ich wspólna wizja tego, jak ma wyglądać przyszłość Ameryki oraz skomplikowana przeszłość związana z Underwoodami.

Wschodząca gwiazda Cody Fern (Zabójstwo Versace: American Crime Story, American Horror Story: Apokalipsa) gra Duncana Shepherda – ambitnego i oddanego syna Annette, który reprezentuje nowe pokolenie ważnych graczy w Waszyngtonie.

O szóstym sezonie House of Cards

Nagrodzona Złotym Globem i nominowana do nagrody Emmy Robin Wright powróci jako Prezydent Stanów Zjednoczonych w szóstym i ostatnim sezonie nagradzanego i przełomowego serialu House of Cards. Do obsady szóstego sezonu dołączyli nominowani do Oscara Diane Lane oraz Greg Kinneare, a także Cody Fern. W ostatniej odsłonie, obok Robin Wright, powrócą również: nominowany do nagrody Emmy Michael Kelly, Jayne Atkinson, nominowana do Oscara Patricia Clarkson, nominowana do Emmy Constance Zimmer, Derek Cecil, Campbell Scott oraz Boris McGiver. Producentami wykonawczymi House of Cards są Melissa James Gibson i Frank Pugliese, Robin Wright, David Fincher, Joshua Donen​, Dana Brunetti​, Eric Roth​, Michael Dobbs​ i Andrew Davies​. Twórcą serialu jest Beau Willimon​, a za produkcję odpowiada Donen/Fincher/Roth oraz studio MRC dla Netflix.

W 2013 roku House of Cards stał się pierwszym oryginalnem serialem internetowym, który nominowano do nagrody Primetime Emmy Awards w najważniejszych kategoriach. Serial otrzymał do tej pory 53 nominacji i 7 nagród Emmy – w tym pierwszą w historii nagrodę w głównej kategorii dla serwisu streamingowego dla Davida Finchera za „Wybitną reżyserię serialu dramatycznego”. House of Cards zdobył także 2 Złote Globy i 6 nominacji. Pośród licznych wyróżnień znajdują się także: 11 nominacji i 2 nagrody Stowarzyszenia Aktorów Filmowych, nagroda Amerykańskiego Instytutu Filmowego, 4 nominacje  i jedna Nagroda Gildii Amerykańskich Scenarzystów, 2 nominacje do nagród Brytyjskiej Akademii Filmowej, 4 nominacje do Nagrody Amerykańskiej Gildii Producentów Filmowych, 2 nominacje do Nagrody Amerykańskiej Gildii Reżyserów Filmowych i Nagroda Peabody’ego.

źródło: Informacja prasowa/ ilustracja wprowadzenia: Netflix

Redaktor prowadzący działu recenzji filmowych

Od 2015 w Movies Room, od 2018 odpowiedzialny za działalność działu recenzji filmowych. Uwielbia Wesele Smarzowskiego, animacje Pixara i Breaking Bad. A, no i zawsze kiedy warto, broni polskiego kina.

Kontakt pod l.kolakowski@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

hedonist pisze:

Sorry, ale house of Cards bez Spaceya to nie HOC. Nie będę tego oglądał.

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?