Advertisement

Nieobecni – ogłoszono nowy serial Player Original. Premiera jeszcze w tym roku

Corocznie w Polsce znika bez śladu około 20 000 ludzi – małe miasteczko! „Nieobecni” to produkcja, w której osią wydarzeń jest tajemnicze zaginięcie całej rodziny. W rolach głównych występują Justyna Wasilewska i Piotr Głowacki. Projekt powstaje na zamówienie serwisu Player, do którego trafi już za kilka miesięcy. Twórcy najnowszej produkcji Player Original „Nieobecni” inspirowali się prawdziwymi historiami najgłośniejszych zaginięć ostatnich lat w Polsce. Intrygująca zagadka rodziny Gajdów łączy w sobie elementy obyczajowe z wątkiem śledczym.

Bohaterką „Nieobecnych” jest Mila Gajda (w tej roli Justyna Wasilewska), ciesząca się uznaniem tancerka i performerka, która przyjeżdża do rodzinnego Kasprowa na święta Bożego Narodzenia. Na miejscu kobieta odkrywa, że jej najbliżsi zniknęli w tajemniczych okolicznościach. Dziewczyna, na własną rękę, zaczyna szukać wskazówek. I nagle okazuje się, że nikt z sąsiadów nic nie widział, ani nie słyszał. Jak to możliwe, że trzyosobowa rodzina tak po prostu „zapadła się pod ziemię”? W tym trudnym momencie z pomocą Mili przychodzi podkomisarz z Centrum Poszukiwań Osób Zaginionych, Filipa Zacharę (Piotr Głowacki). Ekscentryczny – cierpiący na zespół Aspergera – funkcjonariusz rozpoczyna śledztwo w sprawie zaginięcia rodziny Gajdów. Wspólnie, pomimo diametralnie różnych charakterów, które przy każdej okazji ścierają się, zaczynają odkrywać elementy intrygującej zagadki i poznają odpowiedzi na nurtujące ich pytania.

„Nieobecni” to przede wszystkim pełna emocji historia o tym, co w życiu każdego z nas najważniejsze, czyli o relacjach z rodziną. Na ile naprawdę znamy tych których kochamy? Dodatkowo pojawia się intrygujący wątek śledczy związany z tajemniczym zniknięciem rodziny głównej bohaterki. Myślę, że siłą naszego serialu jest nie tylko intrygująca i wciągająca opowieść, ale także niejednoznaczne, bardzo wyraziste postaci. Cieszę się, że to właśnie w „Nieobecnych” debiutuje w swojej pierwszej głównej roli serialowej świetna aktorka, do tej pory bardziej kojarzona z filmem i teatrem, Justyna Wasilewska” – mówi producentka Katarzyna Czarnecka.

Zdjęcia realizowane są od kilku tygodni w Warszawie i okolicach. Na małym ekranie – debiutująca w głównej roli serialowej – ceniona aktorka filmowa i teatralna, Justyna Wasilewska („Ikar. Legenda Mietka Kosza”, „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej”, „Pomiędzy słowami”). Partneruje jej Piotr Głowacki („Mistrz”, „1800 gramów”, „Planeta singli”, „W głębi lasu”). Poza Justyną Wasilewską i Piotrem Głowackim w serialu widzowie zobaczą także Danutę Stenkę („Diagnoza”), Annę Dymną („Odwróceni”), Izabelę Kunę („Singielka”), Grzegorza Damięckiego („W głębi lasu”, „Szóstka”), Zbigniewa Stryja („Znaki”), Łukasza Garlickiego („BrzydUla”), Tomasza Włosoka („Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa”, „Na noże”) Aleksandrę Justę („Miłość jest wszystkim”) i Marię Kanię („Motyw”) i innych.

głowacki i wasilewska w serialu nieobecni

Fot.: TVN/Piotr Litwic

Zobacz również: Mistrz – pierwszy plakat teaserowy filmu o legendarnym pięściarzu z KL Auschwitz, w roli głównej Piotr Głowacki

„Nieobecni” to kolejna po serii o Joannie Chyłce i „Szadzi” produkcja pod marką Player Original, która już za kilka miesięcy poszerzy, rosnącą z roku na rok, ofertę serwisu.

„Mamy przyjemność́ przedstawić kolejną propozycję Player Original. Liczymy na to, że nowy serial „Nieobecni” zostanie równie entuzjastycznie przyjęty, co „Szadź” i „Chyłka”, a widzów wciągnie odkrywanie kolejnych elementów zaginięcia rodziny Gajdów. Cieszy też fakt, że nasza kolekcja własnego kontentu poszerza się o kolejny, mocny tytuł” – komentuje Maciej Gozdowski, dyrektor zarządzający serwisem player.pl.

„Nieobecni” to autorski projekt stacji TVN od początku rozwijany przez Zespół Produkcji Fabularnej, który nadzoruje Marta Grela-Gorostiza. Pomysłodawczynią i scenarzystką wiodącą serialu jest Katarzyna Śliwińska-Kłosowicz, a scenariusz powstawał we współpracy z Daną Łukasińską, Karoliną Szymczyk-Majchrzak i Adamem Cioczkiem. Reżyserem serialu jest, nominowany w 2010 r. do Oscara, Bartosz Konopka („Pod powierzchnią” „W głębi lasu”), a autorem zdjęć Paweł Dyllus („Jestem mordercą”, „Chce się żyć’). Za scenografię odpowiada Magda Widelska-Władyka, za kostiumy Marta Ostrowicz, zaś za charakteryzację Malwina Musialska. Kierowniczką produkcji jest Dagmara Bończyk, a producentką Katarzyna Czarnecka („Pułapka”).

Premiera pierwszego, składającego się z 10 odcinków, sezonu „Nieobecnych” jeszcze w tym roku w Playerze. Na antenę TVN serial trafi w 2021 r.

Źródło: informacja prasowa / ilustracja wprowadzenia: Fot.: TVN/Piotr Litwic

Zastępca redaktora naczelnego

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: k.stawinski@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?