Nowy wywiad! Andrzej Sapkowski opowiada o Wiedźminie, swojej twórczości i wielu innych rzeczach!

Pojawił się niezwykle ciekawy materiał, przedstawiający długą rozmowę Andrzeja Sapkowskiego.

Pisarz dołączył do dołączył do grona Absolwentów VIP Uniwersytetu Łódzkiego, dzięki czemu mógł odebrać nominację i symboliczne jabłko z rąk Jego Magnificencji Rektora, prof. Antoniego Różalskiego. Podczas rozmowy mówi m.in. o swojej twórczości, studiach, wizycie na planie Wiedźmina w Budapeszcie (od 33:50), a nawet sytuacji, gdy wślizgnął się na plan Diuny na Węgrzech.

Zobacz również: Wiedźmin – Henry Cavill pokazuje swoje blizny

Wiedźmin to ekranizacja serii powieści i opowiadań fantasy autorstwa Andrzeja Sapkowskiego. Oficjalny opis serialowej adaptacji brzmi następująco: Geralt z Rivii (Henry Cavill), samotny łowca potworów, stara się odnaleźć swoje miejsce w świecie, w którym ludzie często okazują się gorsi niż najstraszniejsze monstra. Na swojej drodze spotyka potężną czarodziejkę (Anya Chalotra) i skrywającą niebezpieczny sekret młodą księżniczkę (Freya Allan). Teraz we trójkę muszą odnaleźć się pośród czyhających na nich na Kontynencie niebezpieczeństw.

Źródło: Reddit / Ilustracja wprowadzenia: Tomasz Szambelan / AG

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

kec pisze:

Jak ja go nie cierpię. Straszny burak. Nawet w tym wywiadzie mam wrażenie że wydaje mu się że jest lepszy od wszystkich. Swego czasu pijany obrzygał nawet dziewczyne która przeprowadzała z nim wywiad. Do tego całe te oskrażanie CD project które dało mu ten status finansowy która ma teraz bo gdyby nie gra to książka nie sprzedawałaby się nadal w takim nakładzie
Do tego z całym szacunkiem ale poza wiedziminem to nic innego ciekawego nie napisał. A od pierwszego Wiedźmaka to już trochę minęło

red pisze:

do @kec – To tak jakbyś napisał, że Sienkiewicz poza Potopem nic ciekawego nie napisał…

Poza tym przeoczyłeś drobinkę… Trylogia husycka, która przerosła moim zdaniem Wiedźmina o klasę. Więc najpierw poczytaj coś więcej niż fora na temat gier i potem wracaj do dyskusji.

Sapkowski ma duży dystans do siebie, a 90% tekstów, za które dostaje potem baty to autoironia. Więc luzuj porty kolego.

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?