Sandman – gwiazda Bożego Ciała na przesłuchaniu do serialu! Zagra w adaptacji komiksu Gaimana?!

Bartosz Bielenia to jedno z naszych największych odkryć ostatnich lat. I wygląda na to, że Fabryka Snów nie zapomni o nim tak łatwo.

Sandman to kolejny serialowy hit, który szykuje platforma Netflix. Emre Kaya, znany z dobrego poinformowania dziennikarz, niedawno zamieścił na swoim kanale na Twitterze nagranie z przesłuchania Bieleni do jednej z ról. Chodzi o Koryntczyka – koszmar senny stworzony przez głównego bohatera komiksu i zarazem jedną z najbardziej przerażających postaci wymyślonych przez Neila Gaimana. Wpis został już skasowany, ale w Internecie nic nie ginie. Możemy zatem mieć nadzieję, że to się sprawdzi, bo zagranie tak istotnej roli w zasadzie sprawia, że jego występ byłby niezagrożony usunięciem z finalnej wersji produkcji.

Sandman

Fot. Twitter Emre Kaya

Zobacz również: Co obejrzeć na Netflix? Najlepsze seriale!

Sandman, który został wydany nakładem DC Comics’ Vertigo, doczekał się aż 75 tomów. Pierwszy z nich pojawił się już w 1989 roku. Epizodyczna antologia Gaimana koncentrowała się na alegorycznym bohaterze, którym był Sen. W papierowym pierwowzorze pojawili się również bracia i siostry wspomnianej postaci, znani jako Nieskończoność (Śmierć, Pragnienie, Rozpacz, Delirium, Zniszczenie i Przeznaczenie). Seria ta zyskała wiele nagród, w tym World Fantasy Award, po raz pierwszy przyznaną powieści graficznej.

Jak wcześniej informował na Reddicie Neil Gaiman, serialowy Sandman nawiązywać będzie co najmniej do większej części historii związanych z władcą snów. A to doprawdy przeogromny zbiór historii, które mają miejsce w różnych czasach i miejscach, tworząc jednocześnie spójną całość, jak i składając się w głównej mierze z samodzielnych historii.

Źródło: Twitter / Ilustracja wprowadzenia: Andrzej Wencel © Aurum Film

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?