Szadź – TVN stworzy serial na podstawie powieści Igora Brejdyganta

TVN wyprodukuje serial na podstawie powieści Igora Brejdyganta pt.: Szadź! Pisarz będzie również współautorem scenariusza telewizyjnej adaptacji.

Premierę produkcji zaplanowano na wiosnę 2020 roku. Siedmioodcinkowy serial dostępny będzie najpierw na platformie internetowej Player.pl w wiosenno-letniej ramówce 2020 r., a następnie jesienią, na antenie telewizji TVN. Szadź emitowana będzie raz w tygodniu, w najlepszym paśmie antenowym, a odcinki rozpoczynać będą się nie później niż o godz. 21.30 i mają trwać około 45 minut.  Tłem dla akcji serialu kryminalnego będzie między innymi Opole. Twórcy oraz obsada produkcji nie są jeszcze znani.

Zobacz również: Kontrowersje wokół filmu Boże Ciało. Producenci odpowiadają na krytykę pierwowzoru głównego bohatera

Bohaterką wydanej w 2017 roku powieści kryminalnej jest słynąca z ciętego języka komisarz Agnieszka Polkowska, która musi stawić czoło seryjnemu mordercy. Polkowska wie, że to nie będzie prosta sprawa, jak chcieliby to widzieć jej szefowie. I ma rację. Ściga, bowiem prawdziwego psychopatę, który odczuwa emocje tylko wtedy, gdy poluje na swoje ofiary.

szadź książka brejdygant powieść

fot. Wydawnictwo Marginesy

Igor Brejdygant to polski scenarzysta, pisarz, reżyser, producent reklam, fotograf, aktor. Dużą popularność przyniosły mu powieści kryminalne: Paradoks, Szadź, Rysa. Na kanwie jego powieści powstają scenariusze interesujących filmów i seriali. Jest autorem scenariuszy filmów fabularnych: Palimpsest (reż. Konrad Niewolski), Prosta historia o morderstwie (reż. Arkadiusz Jakubik) oraz do seriali: Paradoks, Zbrodnia, Belle Epoque. Pracował, jako szef zespołu tworzącego scenariusz (head writer) serialu AXN i Netflixa – Ultraviolet.

Źródło: informacja prasowa / ilustracja wprowadzenia: Wydawnictwo Marginesy

Zastępca redaktora naczelnego

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: k.stawinski@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?