Pilgrimage – gwiazdy Marvela zmieniają trykoty na średniowieczne łachmany

Pilgrimage to nowy dramat historyczny, kino drogi oraz film akcji w jednym. Sam scenarzysta filmu określił zaś swoją produkcję jako „średniowieczny irlandzki western”. Premiera kinowa Pilgrimage wyznaczona została na sierpień 2017 roku. Obecnie film pokazywany jest na festiwalu Tribeca, dzięki czemu w sieci pojawił się jego zwiastun, w którym zobaczyć można aktorów znanych z produkcji Marvela – Jona Bernthala, Toma Hollanda oraz Richarda Armitage’a, a więc odpowiednio odtwórców ról Punishera, Spider-Mana oraz Heinza Krugera (choć i tak bardziej kojarzycie go pewnie jako Thorina z Hobbita).

https://www.youtube.com/watch?v=MQZ7_Uo0OI0

Akcja filmu toczy się na początku XIII wieku. Newielka grupa mnichów otrzymuje zadanie eskortowania przez niebezpieczne irlandzkie ziemie świętej relikwii – kamienia będącego świadectwem męczeństwa trzynastego apostoła świętego Macieja. Na ich drodze staną pogańskie plemiona oraz normańscy najeźdzcy. Holland wciela się w zakonnego nowicjusza, Armitrage w rycerza mizantropa, a Bernthal będzie niemym mnichem z brutalną przeszłością.

Zobacz również: TOP15 – najlepsze filmy o piłce nożnej

Pilgrimage wyreżyserował Brendan Muldowney. Scenrariusz przygotował Jamie Hannigan. Budżet filmu wyniósł niecałe 5 milionów euro. Zdjęcia trwały siedem tygodni i odbywały się w belgijskich Ardenach.

tff17 pilgrimage 4 jon bernthal 1000x600

Źródło: youtube; tribeca film festival / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Zastępca redaktora naczelnego

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: k.stawinski@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?