Kursk – Colin Firth zagra głównego bohatera w nowym filmie Thomasa Vinterberga!

Portal Variety właśnie poinformował, że Colin Firth (Jak zostać królem, Kingsman: Tajne służby) podpisał kontrakt na zagranie głównej roli w filmie fabularnym opartym na katastrofie rosyjskiego okrętu podwodnego K-141 Kursk, która miała miejsce w 2000 roku. W obsadzie projektu znajduje się również belgijski aktor – Matthias Schoenaerts (Rust and Bone, Głowa byka).

Dave J Hogan Getty Images

Zobacz również: God Particle – Chris O’Dowd i Ziyi Zhang dołączają do obsady filmu!

Za omawiany film, który zatytułowany jest Kursk, odpowiada wytwórnia EuropaCorp. Posadę reżysera obrazu objął Thomas Vinterberg (Polowanie, Festen), a scenariuszem zajął się sam Robert Rodat (Szeregowiec Ryan). Nominowany do Oscara twórca sporządzi swój tekst na odstawie książki Roberta Moore’a pt. A Time to Die: The Untold Story of the Kursk Tragedy. Producentem wykonawczym filmu została Lisa Ellzey.

Źródło: ComingSoon.net / Ilustracja wprowadzenia – Dave J Hogan – Getty Images

Redaktor

Redaktor prowadzący działu: Z ostatniej chwili. Miłośnik kina akcji lat 80., produkcji młodzieżowych oraz wysokobudżetowych filmów przygodowych, fantasy i science-fiction. Widz szczególnym podziwem darzący oldskulowe animacje, a także pełne magii i wdzięku obrazy Disneya. Poza tym meloman i zwolennik gier komputerowych - fan Tomb Raidera i urody panny Lary Croft - który ukończył Politechnikę Gdańską i z wykształcenia jest specjalistą w dziedzinie szeroko pojętej chemii. Poza tym osoba publikującą na wielu portalach, którymi są: Filmweb.pl, Altao.pl i CdAction.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?