Sługi boże – polski film z międzynarodową premierą!

W najbliższy weekend do kin w Polsce wchodzi oczekiwany kryminał Sługi boże z Bartłomiejem Topą w roli głównej. Film w reżyserii Mariusza Gawrysia trafi do dystrybucji w dwóch innych krajach tego samego dnia!

Od 16 września w Polsce, Wielkiej Brytanii i Irlandii oglądać będzie można oparty na książce Adama Formana film. W naszym kraju dystrybutorem produkcji jest Next Film (Karbala, Bogowie), za sprzedaż filmu na wyspy brytyjskie odpowiada Phoenix Productions z Chicago. Bazująca w Stanach Zjednoczonych firma idzie za ciosem świetnej sprzedaży polskich tytułów w wielu brytyjskich i irlandzkich miastach. Wyniki finansowe takich filmów jak Pitbull. Nowe porządki i Planeta singli ośmieliły dystrybutorów, żeby pokazywać rodzime produkcje nie tylko nad Wisłą. Jednak tytuły trafiają zazwyczaj za granicę ze sporym opóźnieniem, dlatego równoległa premiera filmu w trzech różnych krajach jest nie lada wydarzeniem. To ryzykowne posunięcie powinno się dystrybutorom opłacić.

slugi boze malgorzata foremiak R. Palka

Zobacz również: Polska inwazja filmowa w Wielkiej Brytanii!

Wbrew odrobinę mylącemu tytułowi, Sługi boże to nie dokument o zakonnicach, ale rasowy, świetnie zrealizowany thriller, w którym drogi polskiej i niemieckiej policji przecinają wysłannicy Watykanu i dawny agent Sztasi. Film zręczni myli tropy, budząc ciekawość wciąga mroczną atmosferą. Znakomicie zaprezentowali się aktorzy: Topa jest doskonale oddał zgorzkniałego, policyjnego samotnego wilka komisarza Warskiego, któremu przyjdzie współpracować z Niemką o polskich korzeniach Aną (Julia Kijowska); Małgorzata Foremniak w roli psycholożki udowadnia, że czas jej się nie ima i ciągle potrafi być piekielnie seksowna oraz zabójczo niebezpieczna.

Publiczność lubująca się w dobrym, gatunkowym kinie, nie powinna być rozczarowa. Film nie miał jeszcze szans, by trafić na pirackie portale, co nie jest bez znaczenia przy tak kapryśnym rynku kinowym.

Zobacz również: Sługi boże – zwiastun poskiego kryminału w rytmie Fisz Emade

W Wielkiej Brytanii i Irlandii film trafi w sumie do ponad siedemdziesięciu kin sieci ODEON. W pierwszy weekend pokazywany będzie w ponad dwudziestu miejscach. Bilety rezerwować można bezpośrednio na stronie internetowej firmy – odeon.co.uk.

Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe Next Film / R. Palka

Redaktor

Dziennikarz filmowy i kulturalny, miłośnik kina i festiwali filmowych, obecnie mieszka w Londynie. Autor bloga "Film jak sen".

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?