Znani ze swojej pracy przy produkcjach z uniwersum Star Wars, Oscar Isaac i Tony Gilroy pracują razem nad nowym filmem zatytułowanym Behemoth.
Isaac, znany między innymi z roli Poe Damerona w najnowszej trylogii z serii Gwiezdne Wojny (Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy, Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi oraz Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie) połączy siły z Tonym Gilroyem przy nowym projekcie. Reżyser pracował nad scenariuszem do filmu Łotr 1. Gwiezdne Wojny – Historie z 2016 roku oraz stworzył serial Andor dla Disney+, ale drogi jego i Isaaca w tym uniwersum się nie przecięły.
Według Jeffa Sneidera z The InSneider, Gilroy obecnie „proponuje nowy scenariusz” różnym studiom. Film nosi tytuł Behemoth, a Isaac ma w nim zagrać główną rolę. Szczegóły fabuły są na razie trzymane w tajemnicy, poza tym, że jest to „dramat o wiolonczeliście”. Nie jest jeszcze jasne, które studia są zainteresowane projektem, choć Sneider informuje, że „wiele stron wyraża zainteresowanie projektem”.
Oprócz udziału w Gwiezdnych Wojnach, Isaac wystąpił w takich filmach jak Robin Hood (2010), Drive (2011), Co jest grane, Davis? (2013), Rok przemocy (2014), X-Men: Apocalypse (2016), Anihilacja (2018), Diuna (2021) i wielu innych. Użyczył głosu Miguelowi O’Harze w serii Spider-Verse Sony, a wkrótce wcieli się w Jezusa Chrystusa w filmie The King of Kings od Angel Studios, którego premiera zaplanowana jest na kwiecień tego roku.
Tony Gilroy ma na swoim koncie scenariusze do takich filmów jak Dolores Claiborne (1995), Adwokat diabła (1997), Tożsamość Bourne’a (2002), Krucjata Bourne’a (2004), Ultimatum Bourne’a (2007), Michael Clayton (2007), Dziedzictwo Bourne’a (2012) i innych. Był także producentem filmu Wolny strzelec (2014) z Jakiem Gyllenhaalem w roli głównej. Już w kwietniu zadebiutuje 2. sezon serialu Andor, nad którym Gilroy sprawuje kreatywną pieczę.
Isaac zobaczymy wkrótce jako dr. Victora Frankensteina w nowym filmie Guillermo del Toro dla Netflixa, w którym Jacob Elordi wcieli się w potwora Frankensteina. Ponadto aktor wystąpi w filmie Juliana Schnabla In the Hand of Dante, którego data premiery nie została jeszcze ustalona.
Źródło: Coming Soon / ilustracja wprowadzająca: materiały prasowe
Miłośnik filmów, kultury japońskiej, Marvela i wszelkiej maści science-fiction. Autor bloga Z innego świata.