Czeskie kina ponownie zamknięte

Niestety, ale nawrót pandemii udziela się nie tylko w Hollywood.

Czeskie Ministerstwo Zdrowia uznało za stosowne ponownie zamknąć ośrodki kultury w rodzaju siłowni, teatrów czy kin. Różnego rodzaju lokale związane z gastronomią mają zaś funkcjonować do godziny 20:00. Podjęciu takiej a nie innej decyzji sprzeciw wyraziło wiele środowisk związanych z kinem, w tym przewodniczący Czeskiego Stowarzyszenia Producentów Vratislav Slajer i Stowarzyszenie Czeskich Klubów Filmowych. Przy nierozwiniętej sieci VOD gospodarka filmowa w kraju bez wątpienia mocno ucierpi. Film Jana Komasy Boże Ciało, który wreszcie pod koniec ubiegłego miesiąca pojawił się w lokalnych kinach siłą rzeczy ponownie stracił szansę na dłuższe bytowanie. I rzecz jasna taka sytuacja budzi także obawy o nasz rodzimy przemysł.

Źródło: Variety / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

samsung

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/klient.dhosting.pl/moviesroom/moviesroom.dkonto.pl/public_html/wp-content/themes/moviesroom/single.php on line 209

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?