Movies Room - Najlepszy portal filmowy w uniwersum

Drzwi, które uratowały Rose w Titanicu sprzedane za zawrotną kwotę

Autor: Agnieszka Ziobrowska
26 marca 2024
Drzwi, które uratowały Rose w Titanicu sprzedane za zawrotną kwotę

26 lat temu, 13 lutego 1998 roku Titanic wszedł na ekrany polskich kin. Kontrowersyjne drzwi z filmu Camerona są jednym z najbardziej kultowych hollywoodzkich rekwizytów i właśnie zostały sprzedane na aukcji.

Od czasu premiery filmu, ludzie spierali się czy drewniane drzwi, które utrzymywały Rose z dala od lodowatych wód Atlantyku, po zatonięciu Titanica, były również w stanie utrzymać jej kochana, Jacka. Jedni uważali, że tak, drudzy, że nie. Reżyser tego ponadczasowego dzieła w zeszłym roku, podczas gali Television Critics Association w końcu postanowił odnieść się do dyskusji. Reżyser przyznał, że tak naprawdę nie były to drzwi a kawałek drewnianego panelu z segmentu dla pierwszej klasy. Dodał również, że gdyby Jack leżał razem w Rose to w takiej pozycji prawdopodobnie straciłby przytomność w ciągu 8 minut. 

Aukcja z zeszłego tygodnia, Treasures From Planet Hollywood trwała pięć dni. Najdroższym wylicytowanym eksponatem okazał się być kawałek drewna, który wywołał debatę na całym świecie i podzielił fanów filmu. Kontrowersyjne drzwi z Titanica zostały sprzedane za niemałą kwotę 718,750 tysięcy dolarów. Podczas aukcji ta pamiątka z filmu osiągnęła najwyższą kwotę i pokonała m.in. takie eksponaty jak bicz Indiany Jonesa czy siekiera Jacka Nicholsona z Lśnienia. 

Więcej ze świata filmów na Movies Room:

O czym opowiada film?

Epickie dzieło Jamesa Camerona, które na tamte czasy kosztowało majątek, bo aż 200 milionów dolarów, szybko zyskało status kultowy. Film ma dzień dzisiejszy zarobił 2,264 miliarda dolarów, czyniąc go czwartym najbardziej dochodowym filmem w historii. Titanic podczas 70 ceremonii rozdania Oscarów zdobył aż 11 statuetek w tym m.in. za najlepszy film.

Chciałem uchwycić piękno, rozmach i nadzieję pierwszej podróży Titanica. Pokazać pasażerów i członków załogi , zmagających się z ciemną stroną ludzkiej natury i stawiających czoło tragedii. Dających dowód, że duch ludzki nie zna granic – wyznał James Cameron 

Film opowiada historię miłości Jacka Dawsona (Leonardo DiCaprio) i Rose DeWitt Bukater (Kate Winslet). Para młodych kochanków poznaje się na pokładzie „niezatapialnego statku” i zakochuje pomimo różnic społecznych. Jack jest ubogim malarzem, który bilety na statek wygrywa w karty. Rosa natomiast należy do klasy wyższej – arystokracji. Nie było im dane jednak zaznać wspólnego szczęścia, ponieważ luksusowy liniowiec wpada na górę lodową. Ich krótki, płomienny romans zamienia się w przerażającą walkę o przetrwanie. 

Źródło: hollywoodreporter.com /Ilustracja wprowadzenia: Kadr z filmu Titanic 

Komentarze (0)
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.