Margaret Atwood. Słowo to siła – premiera na HBO GO już w marcu!

1 marca 2021 roku na HBO GO zadebiutuje film dokumentalny o Margaret Atwood. Produkcja opowie historię autorki Opowieści podręcznej.

Materiały do filmu Margaret Atwood. Słowo to siła nagrywano przez rok. Kamery towarzyszyły słynnej pisarce w różnych momentach na przestrzeni dwunastu miesięcy, więc w produkcji zobaczyć można m.in. spotkania z czytelnikami czy codzienność autorki.

Film opowiada także o początkach kariery Atwood, jej debiucie poetyckim i relacji z mężem Graeme’em Gibsonem. Reżyserami i producentami dokumentu są Nancy Lang i Peter Raymont. Za montaż materiałów odpowiadają Cathy Gulkin i Kathryn Lyons.

Zobacz również: Opowieść podręcznej – zwiastun 4. sezonu!

Margaret Atwood znana jest z utworów o tematyce feministycznej. Jej najpopularniejszą powieścią jest antyutopijna Opowieść podręcznej z 1985 roku. Poza tym napisała takie książki jak Oryks i Derkacz, Grace i Grace czy Testamenty.


Źródło: granice.pl / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Dziennikarka

Studentka filologii polskiej oraz publikowania cyfrowego i sieciowego na UWr. Miłośniczka dobrego jedzenia i platform streamingowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/klient.dhosting.pl/moviesroom/moviesroom.dkonto.pl/public_html/wp-content/themes/moviesroom/single.php on line 209

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?