Movies Room - Najlepszy portal filmowy w uniwersum

Top Gun po śląsku? Jedyna taka okazja w życiu!

Autor: Mikołaj Lipkowski
17 kwietnia 2024
Top Gun po śląsku? Jedyna taka okazja w życiu!

Okazuje się, że śląski lektor jest bardzo rozchwytywany. Patrząc na popularność Terminatora 2, swojego śląskiego lektora doczeka się również Top Gun, a to wszystko na pokazie specjalnym. 

Parę lat temu mogliśmy obejrzeć Terminatora 2 po śląsku, co wywołało poruszenie wśród widzów. Oczywiście dla reszty Polaków może brzmieć śmiesznie, gdy słyszymy kultowe teksty po ślonsko godce, ale dla mieszkańców Śląska jest to absolutnie normalne, a nawet może wywołać uśmiech na twarzy. Teraz i Top Gun doczeka się śląskiego lektora. 

Takie rzeczy tylko na Śląsku

Katowickie kino Światowid od jakiegoś czasu puszcza serie kultowych filmów ze śląskim lektorem. Jakiś czas temu zaprezentowali Pulp Fiction po śląsku, teraz przyszła pora na Top Guna. Co więcej, seanse rozchodzą się jak ciepłe bułeczki. Oblężenie na kultowy film z Tomem Cruisem było tak wielkie, że postanowiono wprowadzić drugi seans. Odbędą się dwa - jeden w poniedziałek 22 kwietnia, a drugi w niedzielę 28 kwietnia. Autorskie tłumaczenie do filmu na język śląski przygotował Grzegorz Kulik. Dialogi czytać będą aktorzy Dariusz Chojnacki (Dzień matki od Netflix, Chce się żyć) oraz Marcin Gaweł (Kruk, Czas Honoru).

Wieści ze świata kina na Movies Room:

Top Gun 3 oficjalnie powstaje

Pete Maverick Mitchell nie powiedział ostatniego słowa i poleci w jeszcze jeden lot. Top Gun 3 oficjalnie powstaje, choć na chwilę obecną nie wiemy kiedy trafi do kin. Scenariusz ponownie napisze Ehren Kruger (mający na koncie jeszcze inne hity jak np. Dumbo czy serię Transformers), a na stołek reżyserki ponownie ma wrócić Joe Kosinski. Poza Tomem Cruisem do filmu mają wrócić Miles Teller i Glen Powell.

Sequel poradził sobie bardzo dobrze 

Top Gun: Maverick w 2022 roku rozbił bank i stał się jednym z najlepiej zarabiających filmów w historii. Patrząc na zestawie z Box Office Mojo, był to drugi najlepiej zarabiający tytuł sprzed dwóch lat, gdyż łącznie zarobił 1,495,696,292 dolarów w światowym box-office. Produkcja z Tomem Cruisem przeskoczyła nawet Avengers: Wojnę bez granic i usadowiła się na 12 miejscu w światowym box-office. Przebił go jedynie Avatar: Istota wody zarabiając 2,320,250,281.


Źródło: Facebook.com / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe 

Geek i audiofil. Magister z dziennikarstwa. Naczelny fan X-Men i Elizabeth Olsen. Ogląda w kółko Marvela i stare filmy. Do tego dużo marudzi i słucha muzyki z lat 80.

Komentarze (0)
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.