Czarodziejki W.I.T.C.H. – kultowy komiks powraca!

W.I.T.C.H. to seria komiksów autorstwa Elisabetty Gnone. Opowiada o przygodach pięciu dziewczyn: Will, Irmy, Taranee, Cornelii i Hay Lin. Posiadają one magiczne moce, są czarodziejkami i Strażniczkami Sieci. Seria wydawana była w latach 2001-2012.

21 kwietnia 2021 roku wydawnictwo Egmont wypuści nowe wydanie kultowych komiksów. Książki będą oprawione twardą, elegancką oprawą. Księga pierwsza zawiera pierwsze sześć tomów oryginalnych serii, czyli ponad trzysta stron komiksów. W wydaniu pojawi się również wstęp z osobistymi wspomnieniami ówczesnej redaktorki serii, czyli Agnieszki Wielądek.

Czarodziejki W.I.T.C.H.. Księga 1 można już zamawiać w przedsprzedaży. Pierwotne wydania okazały się bestsellerem na całym świecie, także w Polsce. Nowe wersje będą zatem idealnym prezentem nie tylko dla fanów pierwowzoru, ale i nowych czytelników. Autorką komisów jest Elisabetta Gnone oraz Francesco Artibani i Bruno Enna, którzy dołączyli do niej w kolejnych tomach.

Zobacz również: Wiosenne nowości wydawnicze od Studia JG!

W opisie wydawców czytamy:

W położonej pośrodku nicości twierdzy Kondrakar mieszka Wyrocznia – potęga pilnująca równowagi we wszechświecie. Co jakiś czas wyznacza nowe Strażniczki, które mają strzec Sieci oddzielającej świat ludzki od Innego Świata zamieszkanego przez potwory. Jednak Sieć staje się coraz słabsza i przez kolejne portale przedostają się do naszej rzeczywistości siły zła… Zadaniem Strażniczek jest odnajdywanie i zamykanie tych przejść, a także walka z niechcianymi gośćmi z Innego Świata. Tym razem rola obrończyń przypada pięciu nastolatkom, które nie zostały do tej misji wyszkolone, ale i tak muszą stawić czoło straszliwemu zagrożeniu. Cztery z nich dostają władzę nad żywiołami: ziemią, ogniem, powietrzem i wodą, a piąta, Will, otrzymuje moc najważniejszą, tkwiącą w talizmanie zwanym Sercem Kondrakaru. Od tej pory wybranki losu będą musiały poznać swoje moce i stanąć na straży pokoju!

 

Życie pięciu dziewczyn nie składa się tylko z pilnowania Sieci i pojedynków z bestiami. Mają też własne problemy rodzinne, muszą sobie radzić z chuliganami, starają się dobrze uczyć, a przede wszystkim powoli wchodzą w dorosłe życie. Doceniają wagę przyjaźni i poznają smak pierwszej miłości. Jak widać, kłopotów im nie brakuje, na szczęście wszystkie mają duże poczucie humoru i lubią się śmiać – a wraz z nimi śmieją się czytelnicy!


Źródło: empik.com / Ilustracja wprowadzenia: wydawnictwo Egmont

Dziennikarka

Studentka filologii polskiej oraz publikowania cyfrowego i sieciowego na UWr. Miłośniczka dobrego jedzenia i platform streamingowych.

Więcej informacji o
, , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kamila pisze:

Mój Boże, nie sądziłam, że doczekam tej chwili! To moje ukochana seria i cieszę się, że w końcu będę mogła skompletować ją w całości <3


Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/klient.dhosting.pl/moviesroom/moviesroom.dkonto.pl/public_html/wp-content/themes/moviesroom/single.php on line 209

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?