Sion Sono stworzył serial o wampirach dla Amazona. Jest zwiastun!

Japoński reżyser to jeden z najpłodniejszych twórców współczesnego kina. Okazało się, że w ostatnim czasie stworzył dla Amazona serial Tokyo Vampire Hotel. Amazon liczy, że nieposkromiona inwencja i niekonwencjonalny styl Siona Sono przypadnie do gustu subskrybentom serwisu VOD. Zresztą sam autor „trylogii nienawiści” w wypowiedzi dla Variety zapowiada unikalny serial:

Od dawna planowałem stworzyć oryginalny film wampiryczny. Podszedłem do tego, jakbym tworzył film. Jestem dumny z tego, że udało się wyprodukować coś, co nigdy nie zostało stworzone w formacie filmowym lub telewizyjnym.

Zobacz również: Gwiazda szeptów – zwiastun filmu Sono o androidzie listonoszu 

W Tokyo Vampire Hotel występują: Kaho, Shinnosuke Mitsushima, Ami Tomite, Yumi Adachi, Megumi Kagurazaka. Większość odcinków wyreżyserował sam twórca Klubu samobójców, a dwa z nich powierzył Tomohiro Kubo i Daisuke Matsuo. Scenariusz autorstwa Juna Tsugity, Manabu Ikarimaoto powstał na bazie oryginalnego pomysłu Sono. Serial powstawał w japońskim studio Nikkatsu oraz w różnych lokacjach w Transylwanii (m.in. Zamek Draculi czy kopalnia soli Salina Turda). Tak prezentuje się pierwsza zapowiedź Tokyo Vampire Hotel:

https://www.youtube.com/watch?v=WSW9lJRsx-g

Opis fabuły: W dniu 22 urodzin Manami zostaje zaatakowana przez wampiry. Uratować ją próbuje niejaka K, która posiada niezwykłe zdolności. Tego samego dnia do Hotelu Requiem zaproszeni zostają mężczyźni i kobiety, gdyż odbywa się tam organizowana przez tajemniczego Yamadę narodowa impreza łączenia w pary. Mężczyzna mieszka w nim z dziwaczną cesarzową oraz Elżbietą Batory. Yamada nieoczekiwanie ogłasza zgromadzonym, że następnego dnia rozpocznie się apokalipsa i jedynie osoby w hotelu mają szansę przetrwać.

Zobacz również: Lady Dracula – spojrzenie na filmowy wizerunek Hrabiny Batory

Serial zadebiutuje w połowie czerwca w Amazon Prime Japan. Obecnie nie wiadomo czy pojawi się również w innych wersjach krajowych serwisu.

tokyo vampire hotel 1000x600

Źródło: variety, youtube / ilustracja wprowadzenia: Nikkatsu, Amazon Prime Japan

Zastępca redaktora naczelnego

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: k.stawinski@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?