Korona królów – nowa główna bohaterka telenoweli TVP1

Po zmianie odtwórcy roli Kazimierza Wielkiego TVP prezentuję kolejną nową twarz, która pojawi się w drugim sezonie telenoweli historycznej Korona królów. W produkcji  jedną z głównych bohaterek będzie druga żona Kazimierza Wielkiego Adelajda Heska. W roli małżonki polskiego władcy widzowie Jedynki zobaczą Aleksandrę Przesław.

Aktorka ma 24 lata, ukończyła PWSFTviT w Łodzi. Widzowie mogli obejrzeć j m.in. w filmie Łukasza Barczyka Soyer oraz w serialu TVP2 Na sygnale. Aleksandra Przesław w drugim sezonie partnerować będzie Andrzejowi Hausnerowi, który zastąpił Mateusza Króla w roli Kazimierza Wielkiego. Zmiana ta oficjalnie argumentowana jest przeskokiem czasowym pomiędzy sezonami.

Zobacz również: Korona królów – zdaniem twórców hejterzy napędzają rekordowe zainteresowanie telenowelą

aleksandra przesław adelajda korona królów

fot. TVP

Adelajda była córką Henryka II Żelaznego, Landgrafa Hesji i według ówczesnych kronikarzy słynęła z urody. Księżniczka miała 17 lat, kiedy poślubiła 31-letniego Kazimierza. 29 września 1341 r. w Poznaniu odbyło się huczne wesele. Panna Młoda otrzymała dożywotnie nadania, które miały zabezpieczyć jej przyszłość – ziemię sandomierską wraz z Sandomierzem.

Zobacz również: SNL Polska i Korona królów łączą siły w skeczu

Telenowela historyczna zadebiutowała na antenie TVP1 1 stycznia 2018 roku. Pierwszy sezon liczy łącznie 84 odcinki, które trwają ok. 25 minut.

Korona królów powróci na antenę TVP1 we wrześniu.

Źródło: TVP / ilustracja wprowadzenia: fot. Marcin Makowski

Zastępca redaktora naczelnego

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: k.stawinski@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?