Korona królów towarem eksportowym TVP. Telenowelę zobaczą Węgrzy

Korona królów powoli staje się towarem eksportowym TVP. Telewizja Polska poinformowała, że telenowelę historyczną nadawać będzie węgierska telewizja publiczna MTVA. Stacja na swojej antenie pokaże też szereg innych produkcji poświęconych głównie historii Polski.

Oprócz Korony królów, przez publicznego węgierskiego nadawcę zostaną wyemitowane: miniserial Mała Moskwa oraz filmy Jutro idziemy do kina i Komornik. Telewizja MTVA nabyła licencję na okres trzech lat. Większość zakupionych produkcji dotyczy historii Polski.

Zobacz również: Przegląd polskich seriali. Co pojawi się w najbliższych miesiącach?

korona królów 2 sezon

fot. Marcin Makowski/TVP

Serial Korona królów opowiada historię Kazimierza Wielkiego, jego dworu oraz zjednoczenia Polski podzielonej na dzielnice. Po emisji pierwszej serii oglądanej średnio przez ponad 2 miliony widzów, serial doczekał się kontynuacji. Druga seria emitowana jest od 3 września, codziennie od poniedziałku do czwartku o godzinie 18:30.

Źródło: TVP / ilustracja wprowadzenia: fot. Marcin Makowski/TVP

Zastępca redaktora naczelnego

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: k.stawinski@moviesroom.pl

Więcej informacji o
, , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?